15 گروه شغلی از ابتدای سال 99 ملزم به نصب سامانه صندوق فروش
نقدینه- معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: 15 گروه شغلی از ابتدای سال 1399 ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش (پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی) و صدور صورتحساب فروش(فاکتور) مطابق مقررات هستند.
کاهش تعداد تراکنش‌ها با اجرای رمز پویا کمتر از پیش‌بینی‌ها بود
نقدینه- معاون فناوری‌های نوین مالی و اطلاعاتی بانک پارسیان می‌گوید کاهش تعداد تراکنش‌های اینترنتی با اجرای رمز دوم پویا کمتر از میزان پیش‌بینی‌ها بوده است.
تجربه کاربری استفاده از رمزدوم پویا به مرور فراگیر خواهد شد
نقدینه- گرکانی‌نژاد تاکید کرد: چالش اصلی در اجرای طرح الزامی شدن رمز دوم یک بار مصرف این است که مردم با روش و مدل جدید انجام تراکنش‌های اینترنتی که نسبت به روش قبل استانداردتر و امن‌تر است عادت کنند تا شرایط انجام تراکنش‌های آنها به شرایط قبل بازگردد. البته برخی از بانک‌ها به ویژه بانک‌های بزرگ در بدو اجرای این طرح با مشکلاتی مواجه بودند که البته گذرا است و این مشکلات به سرعت حل خواهد شد.
کارنامه تسهیلات دهی بانک مسکن به آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه
نقدینه- رئیس اداره کل اعتبارات و تأمین مالی بانک مسکن از بازسازی و تعمیر ۲۸هزار و ۸۴۷واحدمسکونی آسیب دیده در جریان وقوع حوادث غیرمترقبه از طریق این بانک خبر داد.
پرداخت ۸۲۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی
نقدینه- بخش‌های مختلف اقتصادی کشور در ۹ ماه ابتدای سال جاری بیش از ۸۲۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات از بانک ملی ایران دریافت کردند.
آمادگی بانک صادرات برای تامین مالی ٤٠ میلیارد دلاری پتروشیمی‌ها
نقدینه- مدیرعامل بانک صادرات ایران در همایش تخصصی «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» در جزیره کیش از اعلام آمادگی این بانک برای حمایت از رونق صنعت پتروشیمی و تامین مالی آن تا ٤٠ میلیارد دلار خبر داد.
کشورهای پیشرفته تمایل کمتری برای ایجاد رمزارز ملی دارند
نقدینه- یافته‌های یک تحقیق که اخیرا توسط بانک تسویه حساب‌های بین المللی منتشر شده، حاکی از آن است که بانک‌های کشورهای پیشرفته در مقایسه با اقتصادهای نوظهور، تمایل کمتری برای ایجاد رمزارز ملی دارند.
بانک مرکزی چین نرخ بهره وام‌های میان مدت را کاهش داد
نقدینه- بانک مرکزی چین امروز (دوشنبه) در تلاش به منظور کاهش شوک اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، نرخ بهره وام‌های میان مدت را کاهش داد.
امحای ۴۰۰ تن کالای قاچاق در استان تهران
نقدینه- مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران از امحای ۴۰۰تن کالای قاچاق سلامت محور خوراکی، دخانی و آرایشی در این استان خبر داد.
اعلام آمادگی بانک صادرات برای مدیریت منابع صنعت پتروشیمی
نقدینه- مدیرعامل بانک صادرات ایران در همایش تخصصی «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» در جزیره کیش از اعلام آمادگی این بانک برای مدیریت منابع 40 میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی و تامین مالی پروژه‌های آن خبر داد.
نرخ حق الوکاله بانک ملی در سال آینده، 3 درصد
نقدینه- نرخ حق الوکاله سال آینده بانک ملی ایران مشخص شد.
با استعلام رایگان چک‌ها از پاس‌شدن آن‌ها مطمئن شوید
نقدینه- چک دارای جایگاهی معتبر و خاص در حوزه مالی و تجارت است، بنابراین باید ارزش و اعتبار آن در بازار حفظ شود.
رشد ۳۱ درصدی اجاره بها در تهران
نقدینه- مرکز آمار اعلام کرد که اجاره بها در تهران در پاییز امسال نسبت به سال گذشته ۳۱.۱درصد رشد داشت.
دلایل افزایش قیمت دلار با شیب ملایم چیست؟
نقدینه- کارشناس بازار ارز دلایل افزایشی شدن قیمت دلار در روزهای اخیر را تشریح کرد.
فروش تعهدی چه تاثیری در بازار سرمایه دارد؟
نقدینه- نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به راه اندازی فروش تعهدی در اسفند ماه، تاثیر این ابزار مالی در بازار سرمایه را بررسی کرد.
کاهش فاصله طبقاتی با اخذ مالیات بر عایدی سرمایه
نقدینه- اخذ نکردن مالیات بر عایدی سرمایه، درآمد اقشار و دهک‌های بالای جامعه را افزایش داده است در حالی که دهک‌های پایین از چنین درآمدی بی‌بهره خواهد ماند. با اخذ این مالیات، فرصت‌ چنین درآمدهایی کاهش خواهد یافت و نابرابری اقتصادی از محل ثروت و دارایی آنهم بدون ایجاد ارزش افزوده و زحمت تشدید نمی‌شود.
رونق بازار مسکن تا چه زمانی ادامه دارد؟
نقدینه- با توجه به تجربه سال‌های گذشته طبیعتا باید معاملات مسکن در اردیبهشت سال آینده همزمان با ماه رمضان افت کند و سپس در سه ماهه بعد از آن با افزایش قراردادها مواجه باشیم؛ هرچند اقتصاددانان عنوان می‌کنند که پیش‌بینی از وضعیت بازارها در سال آینده دشوار است.
دعوت به همکاری در شرکت خدمات انفورماتیک
نقدینه- شرکت خدمات انفورماتیک با هدف تامین و تکمیل کادر نیروی انسانی خود، از واجدان شرایط دعوت به همکاری می کند.
آغاز معاملات ثانویه اوراق مشارکت شرکت لیزینگ پارسیان
نقدینه- معاملات ثانویه اوراق مشارکت شرکت لیزینگ پارسیان از امروز دوشنبه 28 بهمن ماه سال 98 در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.
عرضه اولیه یک شرکت شیمیایی در بورس تهران
نقدینه- مدیر عامل بورس تهران گفت: عرضه اولیه 100 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت پدیده شیمی قرن به عنوان 534 اُمین شرکت پذیرفته شده در بورس تهران روز چهارشنبه انجام می‌شود.
2
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری نقدینه است.