سال گذشته یک میلیون و ۳۶۰ هزار اشتغال خالص ثبت شد

وزیر کار:

سال گذشته یک میلیون و ۳۶۰ هزار اشتغال خالص ثبت شد

نقدینه - سید صولت مرتضوی وزیر کار گفت: پارسال یک میلیون و ۳۶۰ هزار اشتغال خالص در سامانه رصد اشتغال در کشور ثبت شده که سه مرتبه راستی آزمایی شده است، این راستی آزمایی درسه مرحله پیامکی، تلفنی و میدانی بوده که ۷۸ درصد صحت سنجی در نظارت میدانی انجام گرفته است.

 به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک میلیون و ۳۶۰ هزار اشتغال خالص در کشور ثبت شده است. سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز سه شنبه (۱۳تیرماه) در نشست کارگروه اشتغال خراسان رضوی که به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استانداری خراسان رضوی در مشهد برگزار شد، گفت: پارسال یک میلیون و ۳۶۰ هزار اشتغال خالص در سامانه رصد اشتغال در کشور ثبت شده که سه مرتبه راستی آزمایی شده است، این راستی آزمایی درسه مرحله پیامکی، تلفنی و میدانی بوده که ۷۸ درصد صحت سنجی در نظارت میدانی انجام گرفته است.

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: از ابتدای امسال بیش از ۱۱ هزار شغل جدید در خراسان رضوی ایجاد شده است. سال گذشته هم بیش از ۱۱۶ هزار شغل در استان ایجاد شده بود.

همچنین رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی اظهار کرد: ما در استان فرصت‌های جدید شغلی داریم، اما مشکل نیروی کار داریم. درواقع کارگر ماهر به اندازه کافی وجود ندارد. بنگاه‌ها به دنبال کارگر می‌گردند.

https://naghdineh.ir/page/97286/
لینک مطلب :
چاپ print version