روند صعودی پالایشی یکم ادامه خواهد داشت؟

داوود رزاقی مدیرعامل تامین سرمایه نوین پاسخ داد:

روند صعودی پالایشی یکم ادامه خواهد داشت؟

نقدینه - پالایشی یکم یکی از دو صندوق دولتی است که بعد از واگذاری و بازگشایی، فراز و نشیب‌های فراوانی را به خود دید و بعد از اضافه شدن رکن بازارگردانی (از زیرمجموع های تامین سرمایه نوین) به این صندوق، روند این سهم سرانجام صعودی شد و توانست قیمت هر واحد آن از ۱۰ هزار تومان عبور کند. داوود رزاقی پاسخ داد: آیا همچنان روند پالایشی یکم صعودی است؟

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، پالایشی یکم یکی از دو صندوق دولتی است که بعد از واگذاری و بازگشایی، فراز و نشیب‌های فراوانی را به خود دید و بعد از اضافه شدن رکن بازارگردانی (از زیرمجموع های تامین سرمایه نوین) به این صندوق، روند این سهم سرانجام صعودی شد و توانست قیمت هر واحد آن از ۱۰ هزار تومان عبور کند. داوود رزاقی مدیرعامل تامین سرمایه نوین به نبض بورس پاسخ داد: آیا همچنان روند پالایشی یکم صعودی است؟

آیا همچنان روند پالایشی یکم صعودی است؟

داوود رزاقی مدیرعامل تامین سرمایه نوین درباره پیش بینی وضعیت پالایشی یکم گفت: پیش بینی من این است که قیمت به NAV خواهد رسید.

او ادامه داد: زمانی که ما شروع به بازارگردانی کردیم قیمت به ان ای وی، ۶۷ بود بعد به ۶۸ رسید و تارگت اول ما که ۷۰ بود به سختی محقق شد. حتی یک مرز روانی هم روی ده هزار تومان داشتیم که می‌گفتیم حتی اگر به ده هزار تومان برسد که قیمت سر به سر بسیاری از سرمایه گذارها است، شاید به سختی بتوانیم آن را رد کنیم. ولی امروز قیمت حدود ۱۹۴۰۰ تومان است.

رزاقی افزود: درست است که شرایط کشور تورمی است و کسانی که در این سه سال بر روی پالایشی یکم سرمایه گذاری کردند، شاید اگر در بازار‌ها و سایر دارایی‌ها سرمایه گذاری می‌کردند بازدهی بیشتری کسب می‌کردند، اما حداقل کسانی که خریدند و الان پالایشی یکم را دارند، اگر قیمت خرید را هر واحدی ده هزار تومان حساب کنیم الان به ۲۰ هزار تومان رسیده است.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین گفت: پیش بینی من این است که قیمت به NAV می‌رسد؛ و هر چه روند سهم‌های پالایشی مثبت باشند تاثیر مستنقیم بر روی قیمت پالایشی یکم خواهد گذاشت. با توجه به وضعیتی که نماد‌های پالایشی دارند و سود‌های خوبی را در سال ۱۴۰۱ ساختند، من یک پیش بینی خیلی خوب برای این ۴ نماد پالایشی که سهم آن‌ها در صندوق پالایشی یکم است دارم و اگر انشاالله مجامع خوب برگزار شود و تقسیم سود خوبی برای صندوق داشته باشند و آن DPS‌ها را زود به صندوق بدهند، وضعیت صندوق از اینی که الان هست بهتر خواهد شد. ولی اینکه انتظار داشته باشیم که قیمت به NAV از ۱۰۰ هم خیلی فاصله بگیرد منطقی نیست و پیش بینی من این است که یک یا دو درصد بالا و پایین ۱۰۰ درصد نوسان کند.  

 
 
 
 
https://naghdineh.ir/page/96103/
لینک مطلب :
چاپ print version