ادغام درمان تامین اجتماعی با موسسات دیگر دست‌درازی به حق الناس است

رییس کانون کارگران و مستمری بگیران :

ادغام درمان تامین اجتماعی با موسسات دیگر دست‌درازی به حق الناس است

نقدینه - رییس کانون کارگران و مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی گفت: با توجه به اینکه در مجلس شورای اسلامی مباحثی مبنی بر ادغام مراکز درمانی این سازمان با برخی موسسات دیگر مطرح است، تمام همکاران این کانون با هرگونه ادغام مخالف هستند.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، علی اصغر بیات با اعلام این مطلب افزود: اکنون که بحث ادغام مراکز بیمارستانی و درمانگاهی سازمان تامین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی مطرح است، همکاران ما در حوزه درمانی و بیمارستانی ما با این موضوع بشدت مخالف هستند.
وی در گفتگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: از آنجا که این موضوع مربوط به اموال بیمه شدگان و بازنشستگان است هرگونه تعرض و دست اندازی به آن نیز حق الناس است و تصمیم گیری در خصوص آن به ذینفعان سازمان تامین اجتماعی مربوط می شود.
بیات اضافه کرد: قرار است مراکز درمانی و بیمارستانی سازمان تامین اجتماعی با مراکز سازمان بیمه سلامت ایران ادغام شود که این موضوع در سنوات گذشته تجربه شده و یک تجربه تلخ و ناگواری بود که به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی این مشکل شد.
رییس کانون کارگران و مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی گفت: با این ادغام جامعه کارگری و بازنشسته ما زیان فراوانی خواهند دید چرا که مراکز درمانی وبیمارستانی تامین اجتماعی به این افراد اختصاص دارد و تمام خدمات خود را به صورت رایگان به آنان ارایه می کند اما با این ادغام دچار مشکلات فراوانی خواهند شد.
نامبرده تصریح کرد: تمامی اموال صندوق تامین اجتماعی از حق بیمه کارگران و بازنشستگان به دست آمده است و هرگونه تعرض به آن را نمی پذیریم و باید فقط برای خود کارگران و بازنشستگان هزینه شود.
به گفته وی، در حال حاضر دو میلیون و 500 هزار بازنشسته در کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که با خانواده آنها تعدادشان به مرز پنج میلیون نفر می رسد.

http://naghdineh.com/page/936/
لینک مطلب :
چاپ print version