جشن میلاد امام علی علیه‌السلام و روز پدر در بانک صادرات ایران برگزار شد

جشن میلاد امام علی علیه‌السلام و روز پدر در بانک صادرات ایران برگزار شد

نقدینه -​مراسم گرامیداشت فرخنده میلاد امیرالمؤمنین حضرت امام علی علیه‌السلام و روز پاسداشت مقام پدر با حضور مدیران و کارکنان بانک صادرات ایران در نمازخانه برج سپهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ،   همزمان با سالروز ولادت امیرالمؤمنین حضرت امام علی علیه‌السلام و روز پدر، مراسم جشنی با حضور مدیران و کارکنان بانک صادرات ایران و با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم چوب‌چیان و مدیحه‌سرای احمد نیکبختیان برگزار شد.
حجت‌الاسلام سیدابراهیم چوبچیان در این مراسم که با استقبال کارکنان بانک همراه بود، جایگاه ویژه امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام در علم الهی را تشریح کرد و گفت: منشاء علم امیرالمؤمنین علم لدنی است و از طریق خواندن و نوشتن کسب نمی‌شود بلکه نوری است که خداوند به هر قلب و روحی که اراده کند، می‌تاباند.
وی ماه‌های رجب، شعبان و رمضان را ماه‌های سلوک اولیاء الهی عنوان کرد و افزود: باید از خداوند افزایش ظرفیت معنوی را طلب کنیم تا بتوانیم همه رحمت خداوند را به سوی خود جلب کنیم.
چوبچیان افزود: واجب است که قدر ماه رجب را بشناسیم و استغفار کنیم. مؤمن در این ماه با استغفار معطر می‌شود و در همین راستا باید برای درک و جذب خیرات دنیا و آخرت در این ماه از خداوند طلب افزایش ظرفیت‌های معنوی داشته باشیم.
وی همچنین با اشاره به فرازهایی از دعای شعبانیه گفت: باید از هرچه غیر خداست بریده شویم.
حجت‌الاسلام چوبچیان ماه مبارک رمضان را سومین ماه سلوک اولیائ الهی برشمرد و اظهار کرد: اوج این سلوک در ماه مبارک رمضان رقم می‌خورد و شب‌های قدر قله معنویت است و به گفته امام صادق (ع)، هر کس به درستی مقام و جایگاه حضرت فاطمه الزهرا (س) را بشناسد، شب‌های قدر را درک کرده است.
وی آن حضرت را محور آیه تطهیر و محور حدیث کسا دانست و افزود: حضور در مکتب امیرالمومنین (ع) سلوک است.
چوبچیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دوری از رحمت خداوند، تنها شر آخرت است که آدمی با خود به آن دنیا می‌برد.
جشن میلاد مبارک امیرالمؤمنین و تجلیل از مقام پدر در برج سپهر بانک صادرات ایران با مدیحه‌سرایی احمد نیکبختیان به پایان رسید.

https://naghdineh.ir/page/93124/
لینک مطلب :
چاپ print version