56 میلیون فقره خسارت دادیم فقط 4هزار شکایت داشتیم

رییس کل بیمه مرکزی:

56 میلیون فقره خسارت دادیم فقط 4هزار شکایت داشتیم

نقدینه- رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به وجود 4 هزار شکایت از صنعت بیمه در سال جاری، اظهار داشت: این تعداد شکایت با توجه به پرداخت 56 میلیون فقره پرداخت خسارت در 10 ماهه امسال، عدد ناچیزی است ولی ما معتقدیم که حتی یک فقره شکایت هم زیاد است .

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، مجید بهزادپور در جمع خبرنگاران صنعت بیمه را یکی از باثبات ترین بخش های اقتصادی کشور خواند و گفت: این صنعت از حوزه های قابل اتکا و باثبات است و میزان شکایت ها در دستگاه های دیگر اقتصادی با صنعت بیمه قابل مقایسه نیست.

وی در عین حال صنعت بیمه را در شرایط کنونی در دوره گذار دانست و افزود: در حال تعریف صنعت بیمه جدیدی هستیم و در حال پی ریزی آن در اقتصاد کشور هستیم که در این دوره گذار تغییرات جدی در حال رخدادن است.

رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر این نکته که اقدامات بین المللی صنعت بیمه کشور به دلیل محدودیت های ناشی از تحریم دچار وقفه جدی شده است، گفت: با وجود این محدودیت ها آرام آرام در حال بازکردن فضا هستیم و چند نامه خوب از چند کشور منطقه برای همکاری دریافت کرده ایم.

وی میزان تولید حق بیمه صنعت بیمه کشور را در 10 ماهه امسال 140.6 همت با 53.6 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل عنوان کرد و یادآور شد: در این مدت 58.4 میلیون فقره بیمه نامه صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 3.1 درصد بیشتر شده است.

بهزادپور در عین حال میزان خسارت پرداختی تا پایان دی ماه امسال را 73.3 همت با 55.4 درصد رشد نسبت به سال گذشته و تعداد خسارت های پرداختی را در این مدت 56 میلیون فقره با 23.9 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل ذکر کرد.

وی همچنین با تاکید بر این نکته که بیمه مرکزی باید به سمت نظارت و مدیریت فضای صنعت بیمه و توسعه آن سوق پیدا کند و از عملیات بیمه گری دوری کند، اظهار داشت: در اتکایی اجباری هم مبنای بیمه مرکزی بر کاهش عدد است ولی با ملاحظات سندیکای بیمه گران، سرعت کاهش سهم خود در اتکایی اجباری را کم کردیم ولی نظر ما بر این است که عددد نهایی را کاهش دهیم و صرفا عددی را به عنوان ابزار نظارتی نگاه خواهیم داشت.

به گفته بهزادپور، کاهش تصدی بیمه مرکزی منوط به ظرفیت سازی در حوزه اتکایی، ایجاد شرکت های جدید و مجوزهای موقتی است که به شرکت های بیمه مستقیم داده شده است.

رییس کل بیمه مرکزی همچنین از ورود مستقیم این سازمان به قراردادهای ایثارگران و فرهنگیان خبر داد و گفت: این قراردادها به نحوی تنظیم شد که اجرای آنها هم برای شرکت های بیمه و هم برای دولت امکان پذیر باشد.


https://naghdineh.ir/page/93112/
لینک مطلب :
چاپ print version