دسترسی راحت مردم به خرید از طریق بورس

رییس کمیسیون عمران مجلس به ایرنا اعلام کرد:

دسترسی راحت مردم به خرید از طریق بورس

نقدینه - رییس کمیسیون عمران مجلس ضمن اعلام موافقت برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: با توجه به اینکه این شیوه فضای شفافی را برای فروش خودرو در کشور فراهم کرده؛ بنابراین عرضه‌ها در بورس باید ادامه یابد. برخلاف شیوه‌های قبلی، با این اقدام مردم دسترسی راحتی به خرید خودرو پیدا کردند.

 به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، «محمدرضا رضایی کوچی» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به عرضه خودرو در بورس و نیز مزایای آن اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی شاهد ایجاد تعادل در قیمت خودرو خواهیم بود که تناسبی بین عرضه و تقاضا در این بخش به وجود آید. از این رو رشد عرضه ها در بورس می تواند قیمت خودرو را برای مردم قابل قبول و منطقی کند.

وی افزود: به دلیل مشکلات متعدد در سال های گذشته، تولید خودرو از نیاز فعلی مردم کمتر است و همین عدم تعادل بین عرضه و تقاضا به رشد قیمت خودرو منجر شده است.

به گفته رضایی کوچی؛ در این زمینه نیز به دلیل امکان رصد دقیق معاملات بورس، می توان تدابیری را در جهت تعادل بازار و بهبود شرایط اتخاذ کرد.

رییس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: معاملات بورس قابل رصد، امکان نظارت بر قیمت ها و نحوه معاملات فراهم است؛ بنابراین می توان شرایط را به گونه‌ای فراهم آورد که خودرو با قیمت واقعی و عادلانه به دست مردم برسد.

وی در پایان گفت: نگاه بازار سرمایه نیز کمک به عرضه خودرو با قیمت معقول و مناسب به مردم است و ما از عرضه خودرو در بورس حمایت می کنیم.

https://naghdineh.ir/page/93083/
لینک مطلب :
چاپ print version