اجرای کروکی الکترونیکی تصادفات تا یک ماه آینده

رییس کل بیمه مرکزی:

اجرای کروکی الکترونیکی تصادفات تا یک ماه آینده

نقدینه - رییس کل بیمه مرکزی درباره خدمت کروکی الکترونیکی تصادفات گفت: این پروژه حداکثر یک ماه آینده به طور رسمی کار خود را شروع می‌کند.

 به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مجید بهزادپور در همایش روز ملی آمار در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره آخرین وضعیت کروکی الکترونیک تصادفات افزود: این پروژه یک پروژه مشترک با پلیس راهنمایی و رانندگی است و کار طولانی بود و باید تجهیزات از خارج تهیه می‌شد.

وی ادامه داد: تجهیزات مورد نیاز برای این پروژه از گمرک ترخیص شده و امیدواریم هرچه زودتر با آموزش به نیروهای پلیس آغاز به کار رسمی آن را اعلام کنیم و طی یک ماه آینده به طور رسمی کار خود را شروع می‌کند.

رییس کل بیمه مرکزی درباره آخرین وضعیت الکترونیکی شدن نسخه‌های پزشکی، گفت: موظف هستیم که این خدمات را به شکل مناسب به مردم ارائه کنیم و از ابتدای سال تلاش‌هایی در این زمینه انجام دادیم.

وی افزود: همکاری لازم با وزارت بهداشت انجام شد و نکته مهم دیگر این بود که در صنعت بیمه هاب درمان ایجاد می‌کنیم که پل ارتباطی با بخش‌های دیگر بهداشت و درمان باشد و ارائه اطلاعات را روان‌تر می‌کند کند اجرای قانون با شکل مناسبی انجام می‌شود.

بهزادپور گفت: امیدوارم تا پایان سال بتوانیم در مرحله نسخه‌پیچی بیمه تکمیلی خدمات قابل قبولی را به مردم ارائه کنیم.

وی بیان کرد: تراز شرکت‌های بیمه از محل اخذ بیمه تکمیلی درمان منفی است و یکی از رشته‌هایی است که بیمه بازرگانی در آن ضرر می‌کند؛ اما چون اصلی‌ترین بخش تماس مردم با بیمه بازرگانی است بنابراین مردم باید از آن راضی باشند و این هدف‌گذاری پیگیری می‌شود.

رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: در بخش درمان در کل ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مشمول این بیمه هستند و نسبت به کل جمعیت سهم کمی است، اما باید تلاش کنیم خدمات درست و به موقع ارائه کنیم.

وی درباره رشد ضریب نفوذ بیمه گفت: در بحث ضریب نفوذ دو مساله وجود دارد اول اینکه نفوذ صنعت بیمه بازرگانی در بین جمعیت به چه میزان است و این شاخص گویا نیست

بهزادپور گفت: صنعت بیمه سال ۱۴۰۰ بیش از ۵۲.۵ میلیون تعداد خسارت پرداخت شد و بخش عظیمی از مردم با بیمه بازرگانی در تماس هستند، اما میزان فروش نسبت به تولید ناخالص داخلی و رشد ضریب نفوذ ارتباط زیادی به فعالیت اقتصادی دارد و چنانچه رشد اقتصادی بالایی داشته باشیم بر ضریب نفوذ بیمه نیز تاثیر خواهد داشت.

رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: در برنامه هفتم توسعه در نظر داریم عدد فنی‌تری را به عنوان هدف تعریف کنیم.

وی درباره صدور درخواست مجوز شرکت‌های بیمه‌ای گفت: اینکه گفته می‌شود بیمه مرکزی مجوز تاسیس شرکت نمی‌دهد را قبول ندارم؛ بلکه برای صدور مجوزها ساختاری تعریف کردیم و هر جا که نیاز بود بیمه گسترش یابد مثل بازار اتکایی، زندگی و تخصصی که کمبود داشتیم تلاش کردیم جهت‌دهی کنیم تا به افرادی که تمایل دارند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند کمک کنیم و این در واقع هدایت بازار است نه بستن درخواست‌ها.

https://naghdineh.ir/page/90982/
لینک مطلب :
چاپ print version