اقدام مثبت بانک مرکزی برای توسعه ابزارهای مالی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس :

اقدام مثبت بانک مرکزی برای توسعه ابزارهای مالی

نقدینه - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که عرضه اوراق سکه بانک مرکزی در بورس بر ثبات بازار حقیقی می‌افزاید.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مهدی طغیانی، سخنگو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم اصفهان و ورزنه درباره اثرات و مزایای عرضه اوراق گواهی سکه بانک مرکزی در بورس گفت: توسعه بازار‌های مالی کشور بر پایه دارایی‌های حقیقی بسیار مثبت است. این اتفاق درهمه جای دنیا روی داده و کشور ما هم در صورتیکه به این سمت گام بردارد، با اعتماد مردم همراه خواهد شد.

وی درباره جلب اعتماد مردم در این رابطه ابراز کرد: خرید سکه به همراه خود مشکلاتی مانند سرقت دارد، بنابراین افرادی که قصد خرید دارند، چنانچه اطمینان حاصل کنند با اوراق می‌توانند بدون نگرانی از سرقت و دیگر نگرانی ها خرید خود را انجام دهند قطعا از آن استقبال خواهند کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی در ادامه یادآور شد: به طور کلی ریسک‌هایی که ممکن است در اثر نگهداشتن کالا وجود داشته باشد، با تهیه اوراق از بین می‌رود.

نماینده مردم اصفهان و ورزنه در این رابطه اظهار داشت: اوراق سکه این اطمینان را برای خریداران به وجود می‌آورد که هر زمان مایل باشند کالا مورد خریداری شده خود را به فروش برسانند، این امکان با شرایط بهتری فراهم می‌شود و این توانایی به وجود خواهد آمد که با همان نرخ یا حتی تسهیل‌های بهتر در توسعه بازار مالی به بازار حقیقی کمک شود.

طغیانی دراین خصوص اضافه کرد: اوراق گواهی سکه بانک مرکزی در کنار تمام این مسائل هزینه خرید و فروش را هم کاهش می‌دهد و هزینه نگهداری را نیز از بین می‌برد. خدشه‌هایی که ممکن است بر عیار سکه به دلیل شرایط نگهداری وارد آید را دیگر شاهد نخواهیم بود.

وی در ادامه یادآور شد: موارد اشاره شده درباره عرضه اوراق گواهی سکه بانک مرکزی در بورس به این معنا است که بر ثبات بازار حقیقی از این طریق افزوده می‌شود. برهمین اساس اقدام بسیار مثبتی است و باید این نوع کار‌ها در توسعه بازار مالی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

https://naghdineh.ir/page/90550/
لینک مطلب :
چاپ print version