تفویض اختیار به شرکت‌های بیمه‌ای از طرف بیمه مرکزی با جدیت بیشتری دنبال می‌شود

تفویض اختیار به شرکت‌های بیمه‌ای از طرف بیمه مرکزی با جدیت بیشتری دنبال می‌شود

نقدینه - آیین نامه شماره ۹۰ شورای عالی بیمه با هدف کاهش تصدی‌گری و چابک سازی نهاد ناظر همچنین تسهیل تدریجی روند جوانگرایی در صنعت بیمه و در چارچوب قوانین بالادستی مورد بازنگری قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه  از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی قائم مقام و عضو هیات عامل بیمه مرکزی با اعلام این مطلب و تاکید بر این نکته که اصلاح آیین نامه ۹۰ موجب توسعه صنعت بیمه و تقویت کمی و کیفی منابع انسانی می‌شود، خاطرنشان کرد: نهاد ناظر صنعت بیمه در راستای کاهش اختیارات اجرایی خود و تمرکز بیشتر بر تقویت ابعاد نظارتی و ماموریت‌های اصلی، مسئولیت احراز صلاحیت مسئولان کلیدی و عملیاتی غیر از مدیران ارشد را به موسسات بیمه‌ای واگذار کرده است.

دکتر مجید مشعلچی با تشریح اهمیت ایجاد تحول در این صنعت گفت: با اجرای این آیین‌نامه ورعایت موارد آن در انتصاب مسئولان کلیدیِ موسسات صنعت، یک گام بلند به سمت چابک‌سازی در اداره صنعت بیمه برداشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: این آیین نامه از تاریخ تصویب و ابلاغ شورای عالی بیمه اجرایی و عطف به ماسبق نخواهد شد.

شایان ذکر است این موارد در قالب پیشنهادات بیمه مرکزی و کمیسیون تخصصی شورای عالی بیمه به سیصد و نود و دومین نشست شورا ارایه شده است و هنوز به تصویب نهایی اعضا نرسیده است.

https://naghdineh.ir/page/90322/
لینک مطلب :
چاپ print version