توسعه مبادلات تجاری ایران و کشورهای آفریقایی در دستور کار است

مدیرکل بین‌الملل وزارت کار:

توسعه مبادلات تجاری ایران و کشورهای آفریقایی در دستور کار است

نقدینه - مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ظرفیت‌های کشورهای آفریقایی بستر مناسبی را برای توسعه تجارت، پیش‌ روی جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، نشست هماهنگی نخستین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و بروندی با حضور مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان سازمان‌ها و دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه برگزار شد.

«حامد فروزان» در این نشست با اشاره به رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توسعه همکاری‌ها با کشورهای آفریقایی گفت: در سفر رئیس‌جمهور بروندی به ایران و در کمیسیون مشترک ایران و بروندی که به ریاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، هفت سند همکاری با موضوعات لغو روادید برای گذرنامه‌های سیاسی و خدمت،‌ کشاورزی، حمایت متقابل سرمایه‌گذاری بین ۲ دولت، بازرگانی، بهداشت و درمان و آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای به امضا رسید.

وی افزود: درآمد قابل توجه کشور بروندی از بخش کشاورزی است و در کنار این حوزه یکی از مهم‌ترین موضوعات استخراج الماس در این کشور است که می‌تواند ظرفیت مناسبی برای همکاری در حوزه فرآوری با ایران باشد. فروزان گفت: حوزه‌های محصولات پتروشیمی، مواد غذایی و خوراکی، تجهیزات پزشکی، ماشین‌آلات راه‌سازی و صنایع ساختمان عمده‌ترین نیازهای وارداتی این کشور است که در همه این موارد جمهوری اسلامی ایران دارای توانمندی و ظرفیت است.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: با توجه به تجربه ما در همکاری با کشورهای آفریقایی، باید تعامل و مطالعه بیشتر و جدی‌تری در این زمینه انجام شود.

https://naghdineh.ir/page/86256/
لینک مطلب :
چاپ print version