برنامه‌ریزی در حوزه ورزش همگانی از اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

برنامه‌ریزی در حوزه ورزش همگانی از اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی است

نقدینه-مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی و فعالیت هدفمند این سازمان در حوزه ورزش همگانی گفت: سازمان تأمین اجتماعی برای ترویج ورزش همگانی در بین بازنشستگان و مستمری بگیران آمادگی کامل دارد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، سیدتقی نوربخش در جلسه شورای ورزش سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع سرمایه انسانی و رسالتی که سازمان تأمین اجتماعی در قبال مستمری بگیران بر عهده دارد، می‌توانیم در حوزه ورزش همگانی اقدامات مناسبی را در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه هزینه‌ای که در حوزه درمان مستمری بگیران پرداخت می شود 3 برابر سایر افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی است، افزود: برای جلوگیری از بیماری و افزایش روحیه نشاط و شادابی در جامعه بزرگ مستمری بگیران تأمین اجتماعی باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

 نوربخش با اشاره به جامعه 5 میلیون نفری بازنشستگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در رابطه با این عزیزان باید اقداماتی کنیم تا باعث همبستگی و تعلق خاطر بیشتر آنان به سازمان تأمین اجتماعی شود.

به گفته نوربخش؛ برگزاری المپیاد ورزشی که در سال گذشته در سازمان تأمین اجتماعی انجام شد، رضایتمندی بالایی را در بین مستمری بگیران ایجاد کرد و باعث شد که توسعه ورزش همگانی در بین بازنشستگان مورد توجه سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر لزوم توسعه ورزش همگانی در بین مستمری بگیران و همچنین کارکنان شاغل در مراکز بیمه ای و درمانی این سازمان تأکید کرد و گفت: باید راهبردهای مشخصی در این حوزه داشته باشیم و بر اساس راهبردهای کلان، استراتژی و همچنین برنامه عملیاتی  سازمان را طراحی کنیم. برنامه عملیاتی سازمان باید به خوبی طراحی شود و در تدوین راهبردها باید دقت کافی صورت گیرد تا این راهبردها در سازمان ماندگار باشد

 نوربخش توزیع عادلانه امکانات ورزشی در سراسر کشور را مورد تأکید قرار داد و افزود: در این رابطه نیز باید استراتژی مشخصی داشته باشیم و باید راهبرد سازمان را در رابطه با خرید خدمت و یا ایجاد مراکز ورزشی تدوین کنیم تا در سطح کشور هماهنگی مناسب در توزیع امکانات ورزشی بوجود آید.

وی ادامه داد: در سازمان تأمین اجتماعی هزینه های قابل توجهی در حوزه ورزش انجام می‌شود و باید این هزینه ها را با راهبردهای مشخصی انجام دهیم و ساماندهی لازم را داشته باشیم.

معـاون حقـوقی، پارلمـانی و امور استـان‌های وزارت ورزش و جوانان:

همکاری وزارت ورزش و جوانان با سازمان تأمین اجتماعی زمینه‌ساز ترویج و گسترش ورزش همگانی است

معـاون حقـوقی، پارلمـانی و امور استـان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به اقدامات بسیار خوب انجام شده و در دستور کار سازمان تأمین اجتماعی در حوزه ورزش همگانی، نشاط و سلامتی روحی و جسمی بازنشستگان ارتقاء می‌یابد و اجرای این برنامه‌ها توسط سازمان تأمین اجتماعی شایسته تقدیر است.

دکتر امیررضا خادم، با اشاره به امکانات و پتانسیل هایی که در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد، اظهار داشت: با استفاده بهینه از این پتانسیل‌ها می‌توان امکانات ورزشی مفیدی را برای بازنشستگان فراهم کرد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای تعامل سازنده وزارت ورزش و جوانان با سازمان تأمین اجتماعی برای توسعه ورزش همگانی، گفت: می توانیم با تجهیز امکانات موجود در وزارت ورزش از این اماکن استفاده بهینه داشته باشیم و امکانات مناسبی را برای 5 میلیون نفر مستمری بگیر سازمان در سراسر کشور ایجاد کنیم. این کار می‌تواند به صورت جدی در سازمان تأمین اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان دنبال شود.

خادم با اشاره به نشاط و شادابی که در اثر اقدامات و فعالیت‌های ورزشی سازمان تأمین اجتماعی در بین جامعه هدف ایجاد شده است، ادامه داد: با توجه به گستردگی دامنه افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی جا دارد که سازمان به موضوع ورزش همگانی توجه بیشتری نشان دهد و برای تمامی افراد بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش خدمات مناسب و در دسترسی ایجاد کند.

 

https://naghdineh.ir/page/8184/
لینک مطلب :
چاپ print version