تشریح اقدامات صورت گرفته در شعب صندوق تامین خسارتهای بدنی

تشریح اقدامات صورت گرفته در شعب صندوق تامین خسارتهای بدنی

نقدینه -  دانیال حاجی وثوقی رئیس منطقه ۵ اقدامات صورت گرفته در شعب صندوق تامین خسارتهای بدنی در استان خراسان رضوی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل از روابط عمومی صندوق تامین خسارتهای بدنی ،  در راستای اقدامات انجام شده این نهاد در استان خراسان رضوی ، خبرنگار روابط عمومی با سید دانیال حاجی وثوقی رئیس منطقه ۵ به گفتگو نشسته است که مشروح آن در ادامه می آید.
اقدامات انجام شده در استان چه بوده است؟
این شعبه در تاریخ ۰۱/۱۲/۱۳۹۹ اقدام به تشکیل کمیته اجرایی استراتژی ها نمود(متشکل از آقایان دانیال حاجی وثوق، سهیل اسحقی و سعید نقدی) که هفته ای ۲ جلسه کمیته مربوطه تشکیل و در خصوص نحوه اجرای استراتژی ها بحث و گفتگو صورت پذیرفت و در مدت ۳ ماه جلسات حضوری با رئیس کل دادگستری استان ها، دادستان مراکز استان، دادگستری شهرستان هایی که دارای تراکم پرونده می باشند،رئیس پلیس راهور و مدیران کل پزشکی قانونی استان ها برگزار گردید.
مناطق تحت پوشش منطقه ۵ صندوق کدام استانها می باشند؟
در ساختار غیر رسمی صندوق تأمین خسارتهای بدنی شامل استانهای زیر می باشد.
۱- استان خراسان رضوی (وسعت جغرافیایی ۸۵۴/۱۱۸ کیلومتر مربع و جمعیت ۰۰۰/۴۰۰/۶ نفر)
۲- استان خراسان شمالی (وسعت جغرافیایی ۴۳۴/۲۸ کیلومتر مربع و ۰۰۰/۸۶۳ نفر
۳- استان خراسان جنوبی (۱۹۳/۱۵۱ کیلومتر مربع و ۰۰۰/۷۶۹)
عملکرد منطقه ۵ در سه ماه اول سال ۱۴۰۰ چگونه بوده است؟
علی رغم کمبود نیرو در استان خراسان رضوی و برخی مشکلات درون سازمانی توانستیم به لطف خداوند متعال و مدد حضرت علی بن موسی الرضا(علیه آلاف تحیه و الثناء) و تلاش قابل تحسین همکاران شعبه عملکرد قابل قبولی در مدت ۳ ماه طبق جدول زیر به ثبت برسانیم به گونه ای که در مدت ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۰۰ پرونده در اداره دعاوی مورد رسیدگی قرار گرفته که تعداد ۵۶ فقره تصادف صوری با حکم قطعی مرجع قضایی به ارزش ۸۰۰/۳۳۴/۳۳۵/۸ تومان کشف گردید این در حالی است که مبلغ پرداختی صندوق در پرونده های مقصر متواری ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۵۲/۲۶۱/۰۶۴/۸ تومان بوده که در نوع خود بی سابقه می باشد. شایان ذکر است در استان خراسان رضوی تصادفات متواری از سال ۱۳۹۷ تا کنون روند کاهشی داشته است.

جدول آمار عملکرد ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۰ منطقه ۵ صندوق تامین خسارتهای بدنی

مبلغ وصول۴۴۹٫۰۹۷٫۱۰۹ تعداد پرونده وصول۱۹۲۲ مبلغ آراء له۸٫۲۳۵٫۲۳۴٫۸۰۰ تعداد آراء له۵۶ تعدادپرونده دعاوی۴۰۰

تعداد پرونده فنی۲۳۰ تعداد پرونده ماده ۳۲۱۱۰ مبلغ تضامین اخذ شده۷٫۰۱۹٫۸۸۵٫۰۰۰ تعداد پرونده تضامین۱۶۰


http://naghdineh.com/page/72870/
لینک مطلب :
چاپ print version