بیمه مرکزی مجوز قبولی اتکایی بیمه آسیا را صادر کرد

بیمه مرکزی مجوز قبولی اتکایی بیمه آسیا را صادر کرد

نقدینه -  بیمه مرکزی مجوز قبولي اتكايي داخلی بیمه آسیا را صادر کرد و از این پس این شرکت می تواند فاصله خود با دیگر شرکت‌های بیمه‌گری را به مراتب بیشتر کند.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ،   بیمه آسیا با داشتن سرمایه 24 هزار میلیارد ریالی، سطح توانگری یک، حق بیمه تولیدی 74 هزار میلیارد ریالی و سابقه درخشان در صنعت بیمه کشور، بزرگترین شرکت بیمه خصوصی است که با داشتن مجوز قبولی اتکایی از این پس ریسک های به مراتب بزرگ‌تری را خواهد پذیرفت.

 در گزارش عملکرد ماهانه بیمه آسیا آمده است که این شرکت در یازده ماهه منتهی به بهمن 1399 قریب به 74 هزار میلیارد ریال حق بیمه صادر کرده که شامل قبولی اتکایی نیز است. این در حالی است که شرکت برای کل سال 99 پیش بینی کرده بود که احتمالا تنها 69 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید خواهد کرد و با این حساب، از پیش بینی ها فراتر رفت.

 در گزارش صورت سود وزیان شرکت که در آذر 1399 منتشر شده شرکت اعلام کرده بود که حدود 60 هزار میلیاردریال حق بیمه صادرکرده است. این اعداد گویای آن است که شرکت بیمه آسیا بالاترین حق بیمه صادره را دربین شرکت‌های خصوصی دارا بوده و با دریافت مجوز بیمه اتکایی قطعا رشد قابل توجه ای در حق بیمه تولیدی در سال آتی خواهد داشت.

 علاوه بر این، یکی از رخدادهایی که سبب دریافت این مجوز شده و قطعا بر عملکرد شرکت تاثیر به سزایی دارد مساله افزایش سرمایه شرکت بیمه آسیاست.

 همچنین، در صورت سود وزیان شرکت که در آذر 1399 منتشر شده آمده است که سرمایه شرکت با رشدی 949 درصد از رقم 2300 میلیارد ریالی به مبلغ 24 هزار و 131 میلیارد ریال رسیده‌است. که در حقیقت، این افزایش سرمایه برای پذیرش ریسک‌های موجود در بازار بسیار موثر بوده و شرکت می‌تواند وضعیت خود را بهبود ببخشد و علاوه بر این ریسک های اتکایی بزرگی را قبول کند.

 در حال حاضر رشته های کشتی، نفت و انرژی و باربری درصد کمی از تولید حق بیمه این شرکت بزرگ را تشکیل می‌دهد لذا با این افزایش سرمایه و مجوز قبولی اتکایی قطعا شاهد رشد خوبی در این رشته‌ها خواهیم بود.

 بیمه آسیا بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده سال 1398 و تایید بیمه مرکزی ج.ا.ا برای ششمین سال متوالی رتبه یک توانگری مالی را کسب نمود و در سال 1398 نیز جزء 100 شرکت برتر گردید .همچنین بر اساس رتبه بندی در سال 1397 شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از نظر کیفیت افشاء و اطلاع رسانی مناسب ، بیمه آسیا رتبه نخست را در بین شرکتهای بیمه‌ای بورسی کسب کند. در حقیقت بیمه مرکزی سطح یک توانگری مالی بیمه آسیا در سال ۱۳۹۹ را با نسبت ۱۲۰ درصد تایید کرد.

 این گزارش می افزاید که بیمه مرکزی در اردیبهشت 1399 اعلام کرد که سه شرکت بیمه ایرانی یعنی بیمه ایران ، بیمه آسیا و البرز دارای بالاترین ظرفیت مجاز قبولی ریسک را در بین ده ها شرکت ایرانی دارا هستند.

  بر اساس اطلاعات منتشره از سوی بیمه مرکزی، بیمه ایران با ۲۳ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۲۳۰ میلیون ریال، بیمه آسیا با ۴ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۹۴ میلیون ریال و بیمه البرز با ۳ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۵۱۱ میلیون ریال بالاترین ظرفیت مجاز قبولی ریسک را در بین شرکت‌های بیمه دارا هستند.
 

http://naghdineh.com/page/67560/
لینک مطلب :
چاپ print version