پرداخت حق بیمه اجباری حوادث طبیعی با قبض برق

رییس کل بیمه مرکزی:

پرداخت حق بیمه اجباری حوادث طبیعی با قبض برق

نقدینه -رییس کل بیمه مرکزی گفت: از سال آینده 30 میلیون واحد مسکونی تحت پوشش بیمه اجباری حوادث طبیعی قرار می‌گیرند و در مرحله بعد، واحدهای تجاری می‌تواند بیمه حوادث طبیعی شوند.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، غلامرضا سلیمانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به بیمه اجباری حوادث طبیعی برای واحدهای مسکونی اظهار داشت: اساسنامه صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی تصویب شده و از سال آینده این بیمه به صورت اجباری برای واحدهای مسکونی به اجرا می‌رسد.

وی ادامه داد: از سال آینده 30 میلیون واحد مسکونی تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند و 50 حق بیمه آن توسط مالکان واحدهای مسکونی و 50 درصد آن توسط دولت پرداخت خواهد شد.

رییس کل بیمه مرکزی افزود: با توجه به بالا بودن وقوع حوادث طبیعی در کشورمان ایجاد صندوق بیمه حوادث الزامی است و در مرحله اول 30 میلیون واحد مسکونی تحت پوشش این بیمه هستند که پرداخت حق بیمه از سوی مالکان اجباری است و حق بیمه بر روی قبض برق هر واحد مسکونی محاسبه می‌شود و این مبلغ را اداره برق دریافت می ‌کند.  

سلیمانی در پاسخ به این سوال که آیا فقط واحد‌های مسکونی تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند، تاکید کرد: در این مرحله پوشش واحدهای مسکونی در قانون پیش بینی شده و اما از سال‌های آینده واحدهای  تجاری هم می‌توانند تحت پوشش بیمه حوادث قرار بگیرند.

وی همچنین درباره وضعیت اقتصادی شرکت‌های بیمه اظهار داشت: خوشتبختانه برای  شرکت‌های بیمه زیان‌ده برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته تا به سوددهی برسند.

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به ایجاد کمیته صیانت برای رفع مشکل شرکت بیمه زیان‌ده گفت: دو شرکت بیمه زیان‌ده هستند که به زودی به سوددهی خواهند رسید و امیدوارم در سال 1400 شرکت زیان‌ده نداشته باشیم. 

http://naghdineh.com/page/66564/
لینک مطلب :
چاپ print version