سازمان تأمین اجتماعی در تحقق اقتصاد مقاومتی توانمندی بالایی دارد

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام:

سازمان تأمین اجتماعی در تحقق اقتصاد مقاومتی توانمندی بالایی دارد

نقدینه- رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در تحقق اقتصاد مقاومتی توانمندی بالایی دارد، گفت: سازمان تأمین اجتماعی همراه دولت در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تأثیرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، علی اکبر ولایتی در دیدار با مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی افزود: تأمین اجتماعی امنیت خاطر نیمی از جمعیت کشور را فراهم کرده و ایجاد امنیت مهم ترین مطالبه مردم از حاکمیت است.
وی اظهار داشت: همان طور که یکی از مبانی امنیت، حمایت از مردم در برابر حملات دشمنان است، معنای دیگرامنیت نیز احساس امنیت در معاش مردم است که تأمین اجتماعی در این امر بسیار مهم فعالیت می‌کند و شکل گیری تأمین اجتماعی نیز در همین راستا است.
 ولایتی با اشاره به اینکه انجام صحیح وظایف توسط سازمان تأمین اجتماعی، موضوع بسیار مهمی است، افزود: پس از اینکه دکترسید تقی نوربخش مسئولیت سازمان تأمین اجتماعی را بر عهده گرفت و با توجه به عملکرد وی برای من محرز شد که هدف وی با توجه به توانمندی و اخلاص، خدمت به مردم است و دکتر نوربخش سرمایه‌ای برای سازمان تأمین اجتماعی محسوب می شود.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل  تصریح کرد: اینکه سازمان تأمین اجتماعی محتاج به جایی نباشد و موازنه آن همواره مثبت باشد، نیازمند مدیریت صحیح و سرمایه‌گذاری مناسب است .
دکتر ولایتی افزود: حوزه اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند با کشورهایی که رابطه سیاسی مطلوبی با ما دارند، مبادله اقتصادی داشته باشد و کسب سود در این رابطه نیز برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی منفعت خواهد داشت و در نتیجه این نفع برای کارگران و اقشار متوسط به پایین جامعه است.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وجود سازمان تأمین اجتماعی و انسجام، توانمندی و قابلیتی که در این مجموعه وجود دارد برای کشور یک نعمت است،  اظهار داشت: ساختار، اهداف، جایگاه و خدمات این سازمان برای کشور فرصت است که باید قدر آن را بدانیم و کاری کنیم که هر روز خوش نام تر باشد و به جایی برسیم که بتوانیم اعلام کنیم موازنه این سازمان هرگز منفی نمی‌شود.
ولایتی افزود: با توجه به اینکه دولت آماده است که به بخش خصوصی مجال بیشتری برای فعالیت بدهد؛ بخش خصوصی و عمومی مثل تأمین اجتماعی بهتر از همه جا می‌تواند به فعالیت بپردازد .
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان اینکه موضوع جدایی بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی از وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی باید اصلاح شود، گفت: سازمان تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت وارد همکاری شود تا مانند بیمارستان لبافی‌نژاد در سایر بیمارستانها نیز امکان آموزش پزشکی فراهم شود و این موضوع در تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت پیگیری شود.
وی  افزود: سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند با دریافت حق بیمه بیشتر خدمات بیمه تکمیلی درمان را نیز به افراد متقاضی ارائه دهد و این امکان وجود دارد که خدمات تأمین اجتماعی درجه بندی شود تا بیمه شدگان این سازمان از خدمات بهتری استفاده کنند.
ولایتی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند در ایجاد نظام ارجاع نیز موفق باشد و اجرای نظام ارجاع در کشور نیازمند فرهنگ سازی و برنامه ریزی مناسب است.
وی در خصوص حوزه اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی گفت: این سازمان، فرصت عظیمی در اختیار دارد که چنین فرصت و موقعیتی در بخش دولتی و خصوصی فراهم نیست. موقعیت این سازمان و حمایت قانونی که از آن وجود دارد را باید مغتنم شمرد و با امکانات و ظرفیتهای این سازمان می‌توان کارهای بسیار بزرگ و موثری انجام داد.
 در این دیدار هریک از معاونان سازمان تأمین اجتماعی به ارائه گزارش تخصصی از حوزه های خود پرداختند.

 

https://naghdineh.ir/page/5724/
لینک مطلب :
چاپ print version