برگزاری پنجمین جلسه کمیته علمی همایش لیزینگ و اقتصاد مقاومتی

برگزاری پنجمین جلسه کمیته علمی همایش لیزینگ و اقتصاد مقاومتی

نقدینه-پنجمین جلسه کمیته علمی همایش لیزینگ و اقتصاد مقاومتی در محل کانون شرکت های لیزینگ ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، در ابتدای جلسه شیروانی دبیرکل کانون شرکت های لیزینگ ایران ضمن خیرمقدم به حضار، با اشاره به اینکه اهداف همایش 94 فراتر از سال گذشته خواهد بود گفت: درسال گذشته هدف اصلی، ارتباط با نهادهای تصمیم گیری همچون بانک مرکزی شورای پول و اعتبار، وزارت راه و شهرسازی و مجلس بود که به شکر خدا باتوجه به برگزاری همایش سال 93 و نیز پوشش رسانه ای و انجام رایزنی های پی در پی توانستیم ارتباط منسجم و تأثیرگذاری را با آنها برقرار کنیم.

در همایش امسال نیز هدف اصلی احقاق مطالبات دست اندرکاران صنعت لیزینگ و مصوب نمودن مواردی چون اصلاح دستورالعمل اجرایی شرکتهای لیزینگ در شورای پول و اعتبار و حل مشکلات حاصل از مالیات بر ارزش افزوده و نیز لیزینگ مسکن است که چنانچه اتفاق بیفتد می توانیم در زندگی مردم و ایجاد رفاه اجتماعی تأثیرگذار باشیم.

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در کمیته اجرایی، درخصوص ارائه گزارش ارزیابی سالن­های مختلف برگزاری همایش در تهران و اتفاق نظر اعضای کمیته اجرایی در مورد سالن همایش های صداوسیما به عنوان بهترین موقعیت جهت برگزاری همایش افزود: چنانچه اعضای کمیته علمی نیز موافق باشند مانند سال گذشته سالن همایش های صداوسیما به عنوان مکان برگزاری همایش لیزینگ و اقتصاد مقاومتی تعیین شود. در مورد زمان برگزاری همایش نیز باتوجه به اینکه در تاریخ 26خرداد که پیش از این مدنظر قرار داشت، سالن همایش های صداوسیما در اختیار دولت و جهت سمینار رزرو شده است و علاوه بر آن باتوجه به اینکه سایر تاریخ هایی که در خردادماه مدنظر قرار گرفته به نوعی با مناسبت های گوناگون برخورد می کند و به جهت پوشش رسانه ای فضای کافی را دراختیار ما قرار نمی­دهد، بنابراین انتخاب شهریورماه به عنوان زمان برگزاری همایش می تواند زمان مناسبی باشد.

وی با اعلام زمان هایی که سالن همایش های صداوسیما به کمیته اجرایی اعلام کرده بود از اعضا  خواست بهترین گزینه را انتخاب کنند.

در ادامه درخصوص عنوان همایش و اینکه باتوجه به بیانیه لوزان و احتمال توافق هسته­ای در تیرماه و اینکه عنوان لیزینگ و اقتصاد مقاومتی همچنان میتواند عنوان مناسبی باشد هم اعضاء به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین درخصوص پوستر همایش نیز با حضور 2 نفر از طراحان که کار طراحی پوستر را به عهده داشتند، طرح های پیشنهادی به نمایش گذاشته شد که در این مبحث اعضاء نظرات خود را بیان کردند.

همچنین در ادامه در مورد بحث جذب اسپانسر همایش نیز ستاری معاون اجرایی کانون راجع به فعالیت های صورت گرفته در کارگروه مالی و همچنین انجام مذاکرات و رایزنی های کانون با مدیران عامل شرکت های عضو جهت معرفی شرکت های ذینفع و طرف قرارداد خود به عنوان اسپانسر همایش، توضیح داد.

سپس اعضاء بر انجام رایزنی و پیگیری های لازم جهت دعوت از آقای اممبال در همایش تأکید کردند.و در نهایت با توافق اعضا مقرر گردید : همایش در شهریورماه و در سالن همایش های صدا و سیما برگزار گردد. همچنین با توجه به اینکه نتیجه پرونده هسته ای کاملا روشن نشده است در حال حاضر عنوان لیزینگ و اقتصاد مقاومتی به قوت خود باقی بماند.

در خصوص پوستر همایش نیز طرح انتخابی پوستر نهایی شده و در اسرع وقت به دفتر کانون ارسال و گزارش کاملی از روند فعالیت کارگروه مالی و شرایط جذب اسپانسر به کمیته علمی ارائه شود.

 

https://naghdineh.ir/page/5591/
لینک مطلب :
چاپ print version