توجه به مشتری و خواست او، عامل مهم در افزایش ضریب نفوذ بیمه

علیرضا هادی

توجه به مشتری و خواست او، عامل مهم در افزایش ضریب نفوذ بیمه

افزایش ضریب نفوذ بیمه به عوامل مختلفی وابسته است و یک عامل مهم در بهبود وضعیت این شاخص در بیمه های زندگی، توجه به مشتری و خواست او است.

آنچه مسلم است، توسعه یافتگی بیمه های زندگی در دنیای پیشرفته، مرهون طراحی و برنامه ریزی برای اطلاع رسانی، تعریف محصول، تعیین شبکه فروش و قیمت گذاری، متناسب با هر مشتری است. به عبارت دیگر این رویکرد که می توان برای همه افراد نسخه واحد نوشت، مدت ها است رنگ باخته و پاسخگوی نیاز مشتریان هوشمند امروزی نیست.

قابلیت های تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات، مسیرهای متعددی را پیش روی بیمه گران بازرگانی برای برنامه ریزی هدفمند هر یک از عناصر آمیخته بازاریابی قرار داده است تا به واسطه آن بتواند اقبال مشتریان را به خرید بیمه زندگی بر اساس سلیقه و نیاز خود افزایش دهند.

همه افراد در هر سطح درآمدی به بیمه زندگی نیازمندند، اما از یک طرف تا حدود زیادی نسبت به آن آگاهی کافی ندارند و از طرف دیگر محصول را منطبق با نیاز خود نمی دانند. به نظرم گسترش کاربردهای فضای دیجیتال در آگاه سازی مشتریان، که از لحاظ هزینه نیز نسبت به روش های گذشته مقرون به صرفه است، در کنار افراد مستعد و نوآور فرصت باارزشی را برای بیمه گران به منظور آشناکردن افراد و خانوادهها با بیمه زندگی فراهم کرده است. در این فضا ارتباط با مشتریان تعاملی می شود و بیمه گران با فراهم کردن زیرساخت های لازم، شرایط طراحی و عرضه بیمه متناسب با نیاز هر مشتری را به دست خواهند آورد.

 مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بیمه زندگی باران

https://naghdineh.ir/page/49022/
لینک مطلب :
چاپ print version