برای پرداخت تسهیلات مسکن مهر مشکلی نداریم

مدیر شعب بانک مسکن در استان فارس:

برای پرداخت تسهیلات مسکن مهر مشکلی نداریم

نقدینه -مدیر شعب بانک مسکن در استان فارس از رشد 25 درصدی پرداخت تسهیلات در بخش ساخت و ساز در فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، محمدحسن علمداری مدیر شعب بانک مسکن در استان فارس با بیان این مطلب و با اشاره به پرداخت تسهیلات 2 هزار و 332 میلیارد ریالی بانک مسکن استان در بخش ساخت و ساز گفت: با محاسبه تسهیلات پرداختی در بخش های خرید و تعمیرات طی 8 ماهه ابتدای سال جاری 4 هزار و 210 میلیارد ریال تسهیلات در بخش مسکن پرداخت شده است.
وی تعداد واحدهایی که در 8 ماهه اول امسال از بانک مسکن تسهیلات دریافت کرده اند را 12 هزار و 639 واحد اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود تعداد واحدهای بهره مند از دریافت تسهیلات مسکن در فارس تا پایان امسال به 20 هزار واحد برسد.
علمداری با اشاره به این که قسمت عمده ای از پروژه های باقی مانده مسکن مهر تا شهریور سال آینده تحویل افراد داده خواهد شد، گفت: اعتبارات مورد نیاز این بخش در بانک مسکن تأمین شده و هیچگونه مشکلی در پرداخت آن وجود ندارد.
وی از پرداخت 27 هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش مشارکت مدنی مسکن مهر توسط بانک مسکن فارس خبر داد و گفت: این رقم بالاترین میزان تسهیلاتی است که توسط یک بانک در استان پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک مسکن در استان فارس در ادامه سخنان خود از پرداخت 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری به انبوه سازان فارس خبر داد.
وی افزود:طی 8 ماهه ابتدای سال جاری برای خرید انفرادی مسکن در فارس 830 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
علمداری تصریح کرد: در حال حاضر سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق ممتاز معادل 350 میلیون ریال است که با احتساب 100 میلیون ریال تسهیلات تعمیرات واحد مسکونی که به دلخواه متقاضی پرداخت می شود هر متقاضی مسکن می تواند تا سقف 450 میلیون ریال از تسهیلات خرید مسکن بهره مند شود. وی با تأکید بر این که در سال جاری آمار ساخت و ساز در استان فارس با افزایش میزان تسهیلات پرداختی روند صعودی داشته است، اذعان داشت: در 8 ماهه اول سال گذشته هزار و 999 واحد از تسهیلات خرید بانک مسکن بهره مند شده اند و این در حالی است که این رقم در 8 ماهه اول امسال به 3 هزار و 293 واحد افزایش یافته است.
به گفته علمداری بیشترین حجم تسهیلات مذکور از سال 88 تا 91 به متقاضیان پرداخت شده است.

http://naghdineh.com/page/3271/
لینک مطلب :
چاپ print version