ارائه تخفیف در بیمه زیان ده شخص ثالث، منطقی و معقول نیست

رییس کل بیمه مرکزی در واکنش به طرح تخفیفی بیمه ایران:

ارائه تخفیف در بیمه زیان ده شخص ثالث، منطقی و معقول نیست

نقدینه- رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که شرکت بیمه ایران در 5 سال گذشته در بخش بیمه شخص ثالث زیان ده بوده و هر سال زیان آن افزایش یافته به گونه ای که زیان آن در سال گذشته در بیمه شخص ثالث 660 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، محمدابراهیم امین در سلسله نشست های وزارت اقتصاد به مناسبت دهه فجر در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اعطای تخفیف 15 درصدی از سوی بیمه ایران در بیمه شخص ثالث گفت: مدیرعامل این شرکت 6 ماه پیش اعلام کرد که ضریب خسارت شرکت در بیمه شخص ثالث بالای 130 درصد است که نشاندهنده زیانی سنگین در این بخش است بنابراین تصمیم منطقی و معقول، تصمیم به کاهش این زیان است نه افزایش زیان با ارائه تخفیف روی آن.

وی با بیان این نکته که بیمه ایران به عنوان یک شرکت دولتی، تحت نظارت بیمه مرکزی نیست و وزارت اقتصاد بر آن نظارت و مدیریت می کند، افزود: البته ملاحظات شرکت داری ایجاب می کند که بیمه شخص ثالث ارزان تر فروخته نشود تا زیان شرکت افزایش نیابد  که بنده در نامه ای به وزیر اقتصاد عواقب این تصمیمات را منعکس کردم .

رییس کل بیمه مرکزی این گونه تصمیمات را غیرمنطقی دانست و ادامه داد: اگر شرکت های بیمه خصوصی هم برای رقابت با بیمه ایران به این کارها اقدام می کنند سهامداران باید مدیران این شرکت ها را بازخواست کنند که چرا با تصمیمات این چنینی به شرکت زیان وارد می کنند وگرنه بیمه مرکزی صرفا در چارچوب قوانین و مقررات و الزامات کار بیمه گری می تواند در امور شرکت ها دخالت کند و نه بیشتر.

امین در عین حال از درخواست بیمه مرکزی از بیمه ایران برای توضیح در این باره خبر داد و گفت: باید توضیح بدهند که چرا وقتی سال گذشته هم زیان سنگینی در بخش شخص ثالث داشته اند باز نسبت به ارائه تخفیف در این زمینه اقدام کرده اند.

http://naghdineh.com/page/3238/
لینک مطلب :
چاپ print version