وام مسکن 80 میلیونی هنوز به اداره اعتبارات بانک مرکزی نیامده است

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی:

وام مسکن 80 میلیونی هنوز به اداره اعتبارات بانک مرکزی نیامده است

نقدینه - مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درباره‌ اظهارات رییس کل بانک مرکزی مبنی بر قرار گرفتن وام مسکن 80 میلیونی در دستور کار شورای پول و اعتبار گفت: هنوز چنین طرحی به اداره اعتبارات بانک مرکزی ارائه نشده است.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه،‌علی‌اصغر میرمحمد صادقی  ادامه داد: باید هر طرحی که از سوی سازمان یا نهادی پیشنهاد می‌شود ابتدا در حوزه کارشناسی و بررسی اداره اعتبارات قرار گرفته و سپس به تایید رییس کل بانک مرکزی برسد. آنگاه در دستور شورای پول و اعتبار قرار می‌گیرد. این درحالی است که ما هنوز هیچ درخواستی را دریافت نکرده‌ایم.

وی تاکید کرد: اما در صورتی که وام مسکن 80 میلیونی با دستور رییس کل بانک مرکزی باشد می‌تواند به صورت مستقیم و قبل از طرح در اداره اعتبارات در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گیرد.

میرمحمدصادقی درباره آخرین تصمیم بانک مرکزی برای وام خودرو گفت: این موضوع پیشتر مورد بررسی در اداره اعتبارات قرار گرفت و حتی در دستور شورای پول و اعتبار بود، اما رییس کل بانک مرکزی در این مورد نقطه نظراتی داشتند که آن را به ما برگردانده و موارد مورد توجه را اصلاح کردیم، بنابراین به زودی در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار خواهد گرفت.

میرمحمد صادقی در مورد اخذ وام خودرو نیز عدد یا رقمی را اعلام نکرد و آن را به زمان نهایی شدن آن ارجاع داد.

به گفته وی افزایش سهم وام کالا همچنین پرداخت وام مسکن خبرنگاران نیز در حال بررسی است.

https://naghdineh.ir/page/2523/
لینک مطلب :
چاپ print version