اخراج 8 مدیرعامل و عضو هیات مدیره از نظام بانکی برای همیشه

معاون نظارتی بانک مرکزی خبر داد:

اخراج 8 مدیرعامل و عضو هیات مدیره از نظام بانکی برای همیشه

نقدینه- معاون نظارتی بانک مرکزی از سلب صلاحیت ۸ مدیر بانکی خبر داد و گفت: این مدیران برای همیشه از صحنه بانکی خارج شده‌اند و دیگر نمی‌توانند در هیچ یک از بانک‌ها و موسسات سمتی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، حمید تهرانفر با بیان این نکته که این افراد در سطح اعضای هیات مدیره و مدیرعامل بانک بوده‌اند تاکید کرد: این مدیران برای همیشه از صحنه بانکی خارج شده اند و دیگر نمی‌توانند در هیچ یک از بانک‌ها و موسسات سمتی داشته باشند.

معاون نظارتی بانک مرکزی در پاسخ به این سوال فارس که نتیجه انحلال یکی از موسسات اعتباری به کجا رسید، گفت: اجازه بدهید فعلا در این باره چیزی عنوان نکنم و در زمان مقرر حتما صحبت خواهم کرد.

وی با اشاره به فرایند ساماندهی موسسات اعتباری  و عدم ارائه مجوز فعالیت به یکی از موسسات، اظهارداشت: این موسسه در مرحله انحلال و جمع آوری است و 5 موسسه دیگر هنوز فرصت دارند خود را با ضوابط بانک مرکزی تطبیق دهند.

تهران‌فر درخصوص روند اجرای نرخ سود سپرده‌ها در سیستم بانکی، گفت: از اول دی ماه که بانک مرکزی تاکید کرده باید نرخ‌های سود توافق شده اجرایی شود، آرامش بسیار خوبی در بازار حاکم  شده است؛ بانک‌هایی که نرخ سود را رعایت نکنند، طبق دستورالعمل ابلاغی، با آنها برخورد جدی می‌شود.

وی تاکید کرد: بانک‌ها به طور جدی خود را ملزم به اعمال نرخ‌های سود می‌دانند و حتی مدیران عامل بانک‌ها خودشان جلسه گذاشتند تا بر حذف روش‌هایی که ممکن است نرخ سود دور زده شود توافق کنند.

معاون نظارتی بانک مرکزی ادامه داد: هم‌اکنون پرونده تخلف دو بانک در دستور کار هیات انتظامی بانک‌ها قرار دارد.

تهران فر درباره فعالیت 14 موسسه اعتباری، گفت: در گذشته توافق شد این 14 موسسه ساماندهی شوند که در حال حاضر موسسات کوثر مرکزی و عسکریه از میان آنها مجوز دریافت کرده‌اند.

 

 

https://naghdineh.ir/page/2444/
لینک مطلب :
چاپ print version