کسبه پلاسکو برای دریافت وام 300 میلیونی به بانک مرکزی معرفی شدند

کسبه پلاسکو برای دریافت وام 300 میلیونی به بانک مرکزی معرفی شدند

نقدینه- رییس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران از معرفی کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو برای دریافت وام سه میلیارد ریالی(300 میلیون تومانی) از بانکها خبر داد و گفت: روند پرداخت این تسهیلات در این هفته آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، «مجتبی دورودیان» افزود: فهرست اسامی کسبه آسیب دیده پلاسکو برای بازگشایی پرونده دریافت وام سه میلیارد ریالی به بانک مرکزی ارسال شده است.

وی گفت: اتحادیه های صنفی، فهرست کسبه آسیب دیده را تهیه و پس از تایید اتاق اصناف ایران، به بانک مرکزی ارسال کردند.

این مقام صنفی با یادآوری مصوبه دولت مبنی بر اعطای وام به کسبه پلاسکو پس از استقرار و اسکان موقت، اعلام کرد: حدود 500 کسبه پلاسکو، برگه قراردادِ اسکان در مجتمع نور را در اختیار دارند.

وی ادامه داد: اکنون کسبه پلاسکو در حال تحویل واحدهای صنفی خود و آماده سازی ویترین های مغازه ها هستند.

رییس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان یادآورشد: برخی کسبه در حال تخلیه اجناس، گاو صندوق، چک و مدارک خود از قسمت شمالی ساختمان پلاسکو هستند.

وی با بیان اینکه فضای مجتمع نور برای برخی کسبه پلاسکو مناسب نیست، افزود: در طبقه همکف مجتمع نور، واحدهای صنفی و فروشندگان تجهیزات کامپیوتری قرار دارند، تعدادی از کسبه پلاسکو برای فعالیت در کنار آنان قرار می گیرند و کاسبی برای کسبه پوشاک پلاسکو کمی دشوار شود.

دورودیان در باره حضور کسبه پلاسکو در نمایشگاه های بهاره امسال نیز گفت: با هماهنگی های صورت گرفته، قرار است بخشی از کسبه آسیب دیده پلاسکو در نمایشگاه های بهاره امسال حضور داشته باشند.

به گزارش ایرنا، «ولی الله سیف» رئیس کل بانک مرکزی روز سوم بهمن ماه در جریان بازدید از سانحه دیدگان ساختمان پلاسکو، از ارایه تسهیلات سه میلیارد ریالی به کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: تنفس یکساله برای بازپرداخت درنظر گرفته شده و پس از آن، این وام باید در سه سال تسویه شود.

https://naghdineh.ir/page/22970/
لینک مطلب :
چاپ print version