رتبه تک رقمی کنکور، سارق حساب های بانکی شد

دستگیری متهم و برادرش

رتبه تک رقمی کنکور، سارق حساب های بانکی شد

نقدینه- جوان ۲۱ ساله ای به اتهام دستبرد اینترنتی به حساب بانکی متصدیان چند کافی نت در مشهد از سوی مأموران پلیس فتای خراسان رضوی دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، وی پس از آن که به سوالات قاضی ويژه جرايم رايانه اي مشهد درباره اتهام خود پاسخ داد به بيان ماجراي زندگي اش پرداخت و گفت: هميشه در دوران تحصيلم شاگرد اول کلاس و مدرسه بودم. به خاطر هوش سرشارم همواره مورد توجه معلمانم قرار مي گرفتم، اما هيچ گاه درپی حرفه آموزي  يا اشتغال نبودم به همين دليل هم هميشه نگاهم به دستان پدرم بود تا مبلغي از دستمزد کارگري اش را به من بدهد. برادرم نيز شرايطي مشابه من داشت. او هم در جست و جوی کار نبود و تنها به درس و کتابش فکر مي کرد.
این متهم افزود: دوران متوسطه را که پشت سر گذاشتم با رتبه تک رقمي در کنکور سراسري پذيرفته شدم و اين گونه بود که در رشته روان شناسي ادامه تحصيل دادم حتي در همين روزها دستگاه هايي براي واکنش هاي عصبي اختراع کردم که نمونه مشابه آن فقط در يک کشور وجود داشت.
وی تاکید کرد: همه اين ها در شرايطي بود که ديگر پدرم نمي توانست براي ادامه تحصيل  يا مخارج ديگرمان پولي به من و برادرم بدهد. روزها مي گذشت تا اين که به فکر سرقت از حساب اينترنتي ديگران افتادم. به اين منظور کيفي خريدم و گوشه اي از آن را طوري سوراخ کردم که دوربين گوشي همراه در آن روزنه، قرار گيرد سپس با اين ترفند به متصديان کافي نت ها مراجعه و عنوان مي کردم قصد خريد جزوات دانشگاهي را از طريق اينترنت دارم، اما کارت من رمز دوم ندارد و به اين ترتيب با دادن مبلغ ۵۰ هزار تومان به صورت نقدي به متصدي کافي نت از او مي خواستم تا از حساب اينترنتي خودش مبلغ خريد را پرداخت کند.
این جوان 21 ساله افزود: در همين حال و هنگامي که متصدي فروشگاه رمزهاي بانکي اش را وارد سيستم مي کرد من هم با گوشي داخل کيف از شماره هاي رمز او عکس مي گرفتم و سپس با مراجعه به فروشگاه هاي لوازم رايانه و به صورت اينترنتي از حساب بانکي متصديان کافي نت ها به خريد لوازم رايانه اقدام مي کردم. اما در آخرين خريد متصدي فروشگاه لوازم رايانه اي به من مظنون شد و اصرار داشت تا آدرس منزل را براي ارسال لوازم خريداري شده در اختيارش بگذارم. من که در برابر اصرارهاي او دست و پايم را گم کرده بودم بالاخره آدرسي دروغين را به او دادم و سپس از برادرم خواستم تا به محل قرار در آدرس دروغين برود و لوازم را تحويل بگيرد اما متصدي فروشگاه ماجرا را به پليس گزارش کرده بود و بدين ترتيب با دستگيري برادرم من هم دستگير شدم.

https://naghdineh.ir/page/2058/
لینک مطلب :
چاپ print version