دریافت نشان های سه گانه برای شرکت لیزینگ پارسیان از اجلاس روسای آیتک

دریافت نشان های سه گانه برای شرکت لیزینگ پارسیان از اجلاس روسای آیتک

نقدینه-روز سه شنبه مورخ 26 مرداد ماه 1395، مركز همايش هاي صدا و سيما ميزبان هفتمين اجلاس مديران و روساي شركت هاي بزرگ توليدي و خدماتي نمونه سراسر كشور (روساي آيتك) بود.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، در مراسم افتتاحيه اين اجلاس، كه با حضور نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي، روسای صنايع، تجار، تعاونگران، اقتصاددانان، صاحبنظران حوزه فکر و اندیشه و با حمایت و همکاری اتاق تعاون ایران همراه بود، جناب آقاي مهندس نعمت زاده، وزير محترم صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به فعالیت‌ بنگاه‌های بزرگ در ایران  اظهار داشت ؛‌ پرداختن به نقش شرکت‌های بزرگ در توسعه اقتصادی و پسابرجام می‌تواند سهم بخش صنعت، معدن و تجارت در اقتصاد مقاومتی را  به خوبی ترسیم نماید. 

وی ضمن بر شمردن فرصت‌های ایجاد شده بعد از برجام گفت: حضور بیشتر در بازارهای جهانی، سرمایه گذاری مشترک به منظور توسعه صادرات ، تکمیل حلقه‌های مفقوده در زمینه تأمین کالا و خدمات، ایجاد ارتباط منطقی‌و برد برد با سایر کشورها، سرمایه گذاری در مناطق کمتر برخوردار ، اصلاح و تقویت میزان بانکی کشور،‌استفاده از الگوهای موفق جهانی در بهبود فضای کسب و کار و همچنین مبارزه با داد و ستد و فعالیت‌های غیرقانونی از جمله شرایطی است که کشور ما می‌تواند از آن استفاده کند.

وی با اشاره به آمار تولید ناخالص ملی اظهار داشت؛ حدود 85 درصد تولید ناخالص ملی توسط 15 شرکت بزرگ و 8 درصد تولید ناخالص ملی توسط 70 شرکت کوچک انجام شده است. 

مهندس نعمت زاده با مثالی از مقایسه ایران و دیگر کشورها تصریح نمود:  در ژاپن 43درصد تولید ناخالص ملی توسط شرکت‌های بزرگ و 65 درصد تولید ناخالص ملی توسط شرکت‌های کوچک انجام می‌شود. وی ضمن بیان  سهم مهم بنگاه‌های بزرگ در اقتصاد مقاومتی بر تقویت نقش آنها تأکید نمود و  توان تأمین مالی بنگاه‌های بزرگ چه در داخل و چه در خارج از کشور، را یاد آور شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ، نقش مهم آموزش و تحقیق و توسعه در بنگاه‌های بزرگ را متذکر شد و گفت: دولت در صدد تدارک آموزش‌های ضروری در بنگاه‌های بزرگ و نیز تجهیز آنها می باشد. 

وی با اشاره به چالش بنگاه‌های بزرگ افزود: در کشورهای صنعتی بزرگ از بنگاه‌های کوچک شروع کرده‌اند تا به سطح امروزی از پیشرفت رسیده‌اند اما اهمیت این حرکت در کشور ما بعد از اعلام سیاست‌های اصل 44  و توجه به خصوصی سازی و بنگاه‌های بزرگ رونق گرفت. 

مهندس نعمت زاده با بر شمردن  مشکلات بنگاه‌های بزرگ خاطر نشان ساخت : بیشتر  واگذاری ها بجای اینکه از طریق بورس یا مزایده انجام شود از طریق رد دیون انجام شده بود  ، همچنین مدیریت بنگاه‌های بزرگ دارای ثبات و کیفیت لازم برای اداره واحدها نبود. از طرفی دیدگاه منفی جامعه نسبت به بنگاه‌های بزرگ و عدم تلاش برای ایجاد ارتباط با خارجی‌ها، دخالت‌های بیش از حد حاکمیت در امور این بنگاه‌ها (قوانین دست و پا‌گیر) چالش های بزرگی برای کشور بوجود آورده است. 

وی در ادامه  اظهار داشت؛ شرایط پسابرجام برای بنگاه‌ها فرصت بزرگی فراهم ساخته است که کشور ما باید از آن استفاده کند.

در اين اجلاس كه با حضور بنگاه هاي مالي و اقتصادي همچون بانك صادرات، بانك پاسارگاد، بانك انصار، پست بانك، بانك سرمايه، بانك شهر، بانك صنعت و معدن، بانك سينا، موسسه اعتباري كوثر، ليزينگ انصار، ليزينگ دي، ليزينگ اقتصادنوين و ... همراه بود، آقاي علي زارعي مدير عامل و عضو هيأت مديره و آقاي محمدعلي شكري، عضو هيأت مديره و ساير معاونين و مديران و كارشناسان شركت ليزينگ پارسيان حضور داشتند و اين شركت با استقرار كانتر نمايشگاهي در لابي تالار خواجه نصير مركز همايش هاي صدا و سيما، به معرفي خدمات و فعاليت هاي جاري پرداخته و با مديران و ميهمانان ويژه حاضر در اجلاس درخصوص همكاري هاي احتمالي في مابين بحث و تبادل نظر نمودند.

در پايان اين مراسم بر اساس ارزيابي هاي صورت گرفته قبلي، شركت ليزينگ پارسيان موفق به دريافت گواهينامه استاندارد و جايزه بين المللي (SQC-Best Leasing) به عنوان برترين تأمين كننده رفاه مشتريان در خدمات ليزينگ از سوي كشور آلمان گرديد. همچنين نشان عالي برترين مديريت سرآمد در صنعت ليزينگ به جناب آقاي علي زارعي اعطاء گرديد. در راستاي رعايت استاندارد هاي حقوق مشتريان در صنعت ليزينگ نيز شركت ليزينگ پارسيان موفق به دريافت نشان ملي گرديد.

https://naghdineh.ir/page/18527/
لینک مطلب :
چاپ print version