صالح آبادی، کلید اتاق ریاست بانک توسعه صادرات را تحویل گرفت

با حضور معاونان وزیر اقتصاد

صالح آبادی، کلید اتاق ریاست بانک توسعه صادرات را تحویل گرفت

نقدینه - علی صالح آبادی صبح روز چهارشنبه به همراه دو تن از معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی در جمع مدیران بانک توسعه صادرات ایران حاضر شد و بهمن وکیلی کلید اتاق ریاست و سکان هدایت مجموعه بانک توسعه صادرات ایران را به وی تحویل داد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، در اولين حضور  علی صالح آبادي به عنوان مديرعامل جديد بانک توسعه صادرات كه با همراهي  محمد پاريزي معاون امور بانكي، بيمه و نظارت بر اجراي سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي وزارت امور اقتصادي و دارايي، شاپور محمدي، معاون اقتصادي اين وزارتخانه  صورت گرفت از خدمات  بهمن وكيلي، مديرعامل سابق بانك توسعه صادرات تجلیل شد. 

در ابتداي  اين جلسه بهمن وكيلي با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته براي سپرده گذاري يك ميليارد دلاري صندوق توسعه ملي در بانك توسعه صادرات در لايحه بودجه سال 94 و  فراز و نشيب هاي  اين بانك در دوران تحريم يادآور شد: با تلاش مديران و  كاركنان اين بانك آخرين صورت هاي مالي اين بانك بدون بند حسابرسي به تصويب مجمع اين بانك‌ رسيد و بانك توسعه صادرات  هيچ گونه بدهي به بانك مركزي ندارد.

  • پاريزي: صالح‌آبادي رابطه بانك‌ها و بازار سرمايه را مستحكم‌تر كرد

 پاريزي سخنران بعدي اين جلسه هم با قدردانی از خدمات  وكيلي در طول چهار سال حضور در بانك توسعه صادرات گفت: خانواده نظام بانكي كماكان  نيازمند حضور چنين سربازاني است كه بر حسب ضرورت و با شجاعت قبول مسووليت مي كنند.

معاون امور بانك و بيمه وزارت امور اقتصادي و داراييبا اشاره به  نقش تعيين كننده  صالح آبادي در بازار سرمايه اظهار داشت:  دكتر صالح‌آبادي مرد بحران است و هميشه رابطه خوبي با نظام بانكي داشته و در دوره ايشان رابطه بازار سرمايه و نظام بانكي مستحكم‌تر شده است.  

وي با بيان اينكه بورس قبلا" ساختار تكنولوژيك نداشت ولي در حال حاضر سطح توقع از اين بازار بسيار بالا رفته و پهلو به پهلوي بازار پول و بلكه بالاتر است تصريح كرد:  صالح آبادي پديده اي به نام بورس را در اقتصاد ايران مردمي كرد.

شاپور محمدي، معاون اقتصادي وزارت امور اقتصادي و دارايي هم با اشاره به خدمات دكتر وكيلي در زمان تنظيم بسته خروج از ركود دولت تدبير و اميد گفت: بانك توسعه صادرات در حوزه آماري جزو منظم ترين بانك هاي كشور بود.

وي با يادآوري خدمات رئيس پيشين سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: اميدواريم مديرعامل جديد بانك توسعه صادرات، پس از يك دهه حضور در بورس بتوانند گام موثري براي گسترش رابطه بازار پول و سرمايه بردارد تا ابزارهاي مشترك بين اين دو بازار شكل بگيرد.

  • صالح‌آبادي: همراهي و ارتباط نزديك با كاركنان رمز موفقيت است

 مدير عامل جديد بانك توسعه صادرات، سخنان خود را با تجليل از تلاش هاي بهمنی وكيلي در حل مشكلات كشور در دوران تحريم و فضايل اخلاقي ايشان آغاز كرد و  افزود: خوشبختانه بانك توسعه صادرات به اذعان بسياري از افراد شبكه بانكي كشور همكاران فرهيخته و با سطوح تحصيلاتي بالا دارد كه مي‌تواند باعث موفقيت‌هاي بيشتر بانك شود.

مدیرعامل جدید بانک توسعه صادرات، عامل توفيق خود را در بورس، تعهد، تخصص و خلاقيت نيروي انساني بيان داشت و ابراز كرد: ساختار نيروي انساني در بورس و در بانك توسعه صادرات از نظر سطح تخصص و فرهيختگي مشابه است و به اعتقاد من در سازمان‌هاي دانش بنيان نيروي انساني بسيار بيشتر از جاهاي ديگر سازمان را بالا مي برد.

وی ادامه داد: نيروهاي توانمندي در بورس بودند كه با عشق و علاقه موجب شده بودند كار موفق شكل بگيرد.

وي افزود: بر اساس اطلاعات بنده دوستان حاضر در بانك توسعه صادرات هم از جمله نيروهاي فرهيخته، خوبان و نيكان هستند كه اميدواريم كار جمعي را با همراهي و همكاري يكديگر و با  عشق و علاقه ادامه بدهيم و كارهاي جديد و نو تعريف كنيم.

http://naghdineh.com/page/1825/
لینک مطلب :
چاپ print version