شاخص ها هفته را سبز پوش آغاز کردند

گزارش نقدینه از معاملات سهام

شاخص ها هفته را سبز پوش آغاز کردند

نقدینه- با وجودی که هفته های گذشته بورس حال خوشی نداشت و شاهد افت پی در پی شاخص ها بودیم اما هفته آخر تیر ماه برای بورس با رشد شاخص ها آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، امروز در پایان معاملات سهام شاخص کل 105 واحد رشد کرد و این رشد را مدیون پالایشی ها بود. در این معاملات پالایش نفت بندرعباس توانست 53.75 واحد بالا بکشد و صنعتی و معدنی چادرمو و پالایش نفت اصفهان به ترتیب 43.56و 42.75 واحد شاخص را بالا کشیدند.

در این معاملات سهام سایپا 46.63 واحد شاخص را پایی کشید اما این اتفاق تاثیر چندانی بر روند صعودی شاخص نگذاشت. سایر شاخص ها هم امروز سبز بودند و با افزایش همراه شدند.

امروز در مجموع 972 میلیون و324هزار سهم به ارزش 2هزار و  169میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفت و در پایان این دادو ستد شاخص کل با رشد 105 واحدی روی عدد 73هزار و 868واحد ایستاد.

گفتنی است امروز نمادهای سایپا، بانک ملت و کنتورسازی ایران پربیننده های بازار بودند و کاشی پارس، فرآوری مواد معدنی و کالسیمین بیشترین افزایش قیمت را در معاملات سهام به خود اختصاص دادند.

ضمن این که بیشترین افت قیمت سهام به شرکتهای نصیر ماشین، کنتور سازی و کابل البرز تعلق گرفت. بیشترین ارزش معاملات امروز هم به سایپا، بانک صادرات و پالایش نفت بندرعباس مربوط بود.

با توجه به این که روند معاملات سهام بورس ایران از قانون خاصی پیروی نمی کند، نمی توان چندان برای روزهای آینده پیش بینی دقیقی ارائه داد اما با توجه به آمار معاملات می توان نتیجه گرفت که پالایش ها امروز سکان دار روند صعودی شاخص بودند.

نویسنده: الهام حدادی

 

https://naghdineh.ir/page/17652/
لینک مطلب :
چاپ print version