ما هیچ نقشی در شکل‌گیری و انحلال ثامن الحجج نداشتیم

مدیرعامل بانک پارسیان:

ما هیچ نقشی در شکل‌گیری و انحلال ثامن الحجج نداشتیم

نقدینه- مدیرعامل بانک پارسیان با بیا این نکته که این بانک کار ملی ساماندهی سپرده‌گذاران موسسه ثامن الحجج را پذیرفت، اظهار داشت: تاکنون یک میلیون و 300 هزار حساب ساماندهی و 400 هزار نفر پول نقد گرفته‌اند و تعدادی باقی مانده‌اند که هنوز پول خود را دریافت نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، کوروش پرویزیان افزود: بانک پارسیان عاملیت این کار را بر عهده داشته و دخالتی در مسائل دیگر ندارد، اما اطلاعیه شماره 9 برای سپرده‌های تا سقف 100 میلیون تومان اعلام شد، در گام اول تا 35 میلیون تومان پرداخت می‌شود و باقی مانده پس از فروش اموال موسسه پرداخت خواهد شد. همین مساله دستاویزی برای طرح شایعات علیه بانک پارسیان شد.

وی با بیان اینکه این اعتراض ها و شایعات در حالی مطرح می شود که ما هیچ نقشی در شکل‌گیری و انحلال آن نداشتیم، گفت: مساله موسسه ثامن الحجج فقط حجم کار ما را افزایش داده و متاسفانه بابت این افزایش حجم کار، نتوانستیم به کارمندان بانک پاداشی بدهیم.
وی ادامه داد: از ابتدای کار، به صورت کاملا شفاف مقرر شد، قوه قضائیه اموال ثامن الحجج را ارزش گذاری کند و ما فقط مزایده را برگزار کنیم، اما ممکن است برخی اموال در جریان مزایده به فروش نرسد.
پرویزیان در پاسخ به این سوال فارس که چند حساب هنوز تعیین تکلیف نشده است، افزود: حدود 97 هزار حساب باقی مانده که از مجموع آن 40 هزار حساب تا 100 میلیون توما و حدود 1500 تا 1600 حساب بالای 100 میلیارد تومان است.
به گفته وی تاکنون از خط اعتباری بانک مرکزی و موجودی موسسه نزد بانک مرکزی برای پرداخت پول به سپرده‌گذاران استفاده شده است. اگر تعیین تکلیف دارایی های ثامن الحجج انجام شود، با سرعت بیشتری می‌توانیم مطالبات صاحبان این 97 هزار حساب را پرداخت کنیم.
وی تصریح کرد: بانک پارسیان یک سرمایه ملی و فعال در ابعاد بین المللی است و نباید با طرح برخی شایعات، وجهه آن را مخدوش کرد.
https://naghdineh.ir/page/17391/
لینک مطلب :
چاپ print version