افتتاح سپرده ویژه معاملات آنلاین سهام در شعبه های بانک پاسارگاد

برای نخستین بار در کشور اتفاق می افتد:

افتتاح سپرده ویژه معاملات آنلاین سهام در شعبه های بانک پاسارگاد

نقدینه-   بانک‌پاسارگاد در اقدامی دیگر، برای نخستین بار در سیستم بانکی کشور، اقدام به ارایه سپرده ویژه‌معاملات آنلاین سهام کرد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، خسرو رفیعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌عمومی این بانک ضمن اعلام این خبر گفت:  امروزه خرید و فروش سهام به روش برخط (آنلاین)، بسیار مرسوم است. به طوری‌که اکثر بورس‌های جهان با ارائه تسهیلات ارتباطی پیشرفته و به‌کارگیری سازوکارهای مبتنی بر تکنولوژی به دنبال افزایش دسترسی سریع وآسان سرمایه‌گذاران داخلی وخارجی به بازار خود هستند و از معاملات برخط به‌عنوان راهکاری برای توسعه بازار خود بهره می‌گیرند. بورس ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی ادامه داد: ارائه خدمات آنلاین از سوی شرکت‌های کارگزاری به متقاضیان مستلزم احراز هویت کامل و مراجعه حضوری فرد به شعبه‌ها و دفاتر کارگزاری‌ها است. با این وجود گستردگی شعبه‌های شرکت‌های کارگزاری در سراسر کشور و حتی شهرهای بزرگ محدود و حتی بسیاری از شهرها فاقد شعبه و نمایندگی از کارگزاری ها هستند. بنابراین دسترسی متقاضیان به این شعبه‌ها دشوار است.از این رو کارگزاری بانک پاسارگاد به عنوان عضوی از گروه مالی پاسارگاد در راستای رفع محدودیت ذکر شده، برای اولین بار در صنعت بانکداری و بازار سرمایه، طرحی نو و مشترک با بانک‌پاسارگاد تحت عنوان "سپرده ویژه معاملات آنلاین سهام" را ارائه کرده‌است.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح، متقاضیان استفاده از خدمات معاملات آنلاین کارگزاری بانک‌پاسارگاد در سراسر کشور می‌توانند به یکی از شعبه‌های بانک پاسارگاد مراجعه و با افتتاح "سپرده ویژه معاملات آنلاین سهام"، علاوه بر برخورداری از سود روز شمار این سپرده،  نسبت به دریافت اشتراک سامانه معاملاتی برخط بازار بورس اقدام کنند. وی افزود: سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت "ویژه معاملات آنلاین سهام" می‌تواند به نام اشخاص حقیقی با ارائه مدارک لازم و حداقل مبلغ یکصدهزار ریال افتتاح گردد. سود سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت به صورت علی‌الحساب و بر مبنای کمترین مانده در روز، محاسبه و به صورت ماهانه به سپرده واریز می‌شود.

هم‌میهنان گرامی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز اطلاع‌رسانی شرکت کارگزاری به شماره 42392000 ، مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بانک‌پاسارگاد به شماره 82890 تماس حاصل کرده و یا به شعبه‌های بانک‌پاسارگاد در سراسر کشور مراجعه کنند.

https://naghdineh.ir/page/17198/
لینک مطلب :
چاپ print version