بیمه ایران بر خلاف سال های قبل، امسال سود خوبی در راه دارد

امراللهی، مدیرعامل در پاسخ به نقدینه:

بیمه ایران بر خلاف سال های قبل، امسال سود خوبی در راه دارد

نقدینه- مدیرعامل شرکت بیمه ایران گفت: امسال بر خلاف سال های قبل که شرکت زیان ده بوده است، سود خوبی در راه داریم.

محمود امراللهی در گفت و گو با پایگاه خبری نقدینه با اشاره به این نکته که سود امسال شرکت بیمه ایران بیشتر از پیش بینی ها خواهد بود، تاکید کرد: باتوجه به طرح هایی که به اجرا درآمده و قراردادهایی که منعقد شده است سود بسیار خوبی در پایان سال عاید شرکت خواهد شد.

وی با بیان این نکته که شرکت بیمه ایران در شش ماهه در میزان حق بیمه تولیدی 28 درصد و در میزان خسارت پرداختی 27 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: شرکت در نیمه اول سال جاری چهار هزار و 500 میلیارد تومان حق بیمه تولید کرده و دو هزار و 300 میلیارد تومان نیز خسارت به بیمه گزاران پرداخت کرده است.

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به این نکته که میزان حق بیمه تولیدی این شرکت در سال گذشته 7 هزار و 200 میلیارد تومان بوده است، پیش بینی کرد که میزان حق بیمه تولیدی بیمه ایران در پایان سال جاری به 9 هزار میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به زیان انباشته شرکت بیمه ایران در سال های قبل گفت: این زیان به طور کامل محاسبه و به بیمه مرکزی اعلام شده است.

امراللهی بزرگ کردن کیک بازار بیمه کشور را از اولویت برنامه های بیمه ایران ذکر کرد و افزود: قرار نیست وارد رشته های خرد و بیمه های کوچک شویم بلکه بنا داریم به  عنوان راهبر، وارد قراردادهای بیمه ای بزرگ شویم و سپس آن را تقسیم کنیم تا بدین ترتیب هم بخش خصوصی بیمه تقویت شود و هم بخش های اقتصادی کشور مورد حمایت صنعت بیمه قرار بگیرند.

https://naghdineh.ir/page/1368/
لینک مطلب :
چاپ print version