نفس توجه به تحول در بانک دی ارزشمند است

نمیانده ولی فقیه در بنیاد:

نفس توجه به تحول در بانک دی ارزشمند است

نقدینه - چهارمین همایش «تحول در نگاه دی» با شعار در مسیر افتخارآفرینی امروز با حضور قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرعامل بانک دی و روسای شعب و مدیران این بانک در مرکز همایش‌های باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم با تاکید بر اینکه تحول دایره بسیار وسیعی دارد، گفت: تحول، شناخت نقاط ضعف و قوت و تبدیل ضعف‌ها به قوت است و نفس توجه به تحول در بانک دی، بسیار ارزشمند و خوشحال کننده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید حبیب الله حسنی با تاکید بر حمایت کامل بنیاد از مدیریت آگاه و بصیر بانک دی، خطاب به مدیران شعب این بانک، گفت: توانمندی انسان‌ها یکسان نیست ولی هر شخصی باید در حد توانایی خود و متناسب با مسئولیتی که به وی سپرده شده است، انجام وظیفه کند.

وی گفت: من به بانک دی امیدوارم و به طور کامل از این بانک حمایت می‌کنم، شما نیز پس از قبول مسئولیت باید با صداقت به تکلیف خود عمل کنید، همچنین باید با صداقت حریم امنی ایجاد کنید تا آسیبی متوجه این حریم نشود در این صورت خدا نیز شما را یاری خواهد کرد.

او با بیان اینکه تحول دایره بسیار وسیعی دارد، خاطرنشان کرد: اتاق فکر بانک دی باید با توجه به همین مسئله کار کند و پس از پردازش موقعیت‌ها، امور بانک را به دست افرادی باهوش، مطمئن و هوشیار بسپارد.

حجت الاسلام و المسلمین حسنی ابراز امیدواری کرد فناوری‌های جامع و جدیدی که این بانک از آنها بهره می‌گیرد با سرعت بیشتری به بهبود و ارتقا فعالیت‌های آن کمک کند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد افزود: افتخارآفرینی که بانک دی به دنبال تحقق آن بوده، وجه تمایزی است که شما به دنبال کسب آن هستید، بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حامی شماست تا در آینده‌ای نزدیک این بانک را در بالاترین رده‌ها ببینیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی با اشاره به اینکه در حوزه مسئولیت با واژه‌هایی مانند تکلیف و تکلف مواجه می‌شویم، اظهار کرد: وظیفه‌ای که به ما سپرده می‌شود  و ما با بررسی مبنا و مشروعیت کار، مامور به انجام آن هستیم تکلیف به حساب می‌آید و یک مسئول باید بداند تکلیف چیست و بر اساس آن تکلیف حرکت کند زیرا عمل به تکلیف مهمترین مسئله پس از پذیرفتن یک مسئولیت است، پس نباید کاری کنیم که مجبور شویم ادامه راه را با تکلف که امری مذموم است پیش ببریم.

حجت الاسلام و المسلمین حسنی افزود: آیه ششم از سوره زمر به انسان می‌گوید که با تفکر در خلقت خود، به اینکه چه بود، چه شد و چه خواهد شد بیاندیشد، شما نیز در حوزه کاری و عمل به وظایف خود باید در نظر داشته باشید که تکلیف خود را چگونه انجام داده‌اید.

وی با قرائت فرازی از دعای عرفه ادامه داد: حضرت امام حسین(ع) در این دعا شناخت خود، خدای خود، تکلیف، مسئولیت پذیری، شناخت تکلیف و عمل بر اساس این تکلیف را بیان کرده است، پس در می‌یابیم عرفان بالاتر از عمل است و پیش از انجام هر کاری باید شناخت حاصل شود.

در ادامه این همایش علاوه بر دکتر احمد شفیع‌زاده مدیرعامل بانک دی، معاونان بانک نیز به تشریح آخرین برنامه‌ها و عملکردهای بانک پرداختند.

شرکت کنندگان در این همایش سپس با حضور در مزار گلزار شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

https://naghdineh.ir/page/1267/
لینک مطلب :
چاپ print version