قیمت جهانی طلا 0.4 درصد ارزان شد

قیمت جهانی طلا 0.4 درصد ارزان شد

نقدینه-قیمت طلا در معاملات امروز با 0.4 درصد کاهش نسبت به روز گذشته مواجه شد و به 1067 دلار و 35 سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، قیمت طلا روز جمعه به سمت پایین ترین رقم در حدود 6 سال اخیر حرکت کرد و تحت تاثیر تقویت ارزش دلار و انتظار افزایش نرخ بهره در آمریکا در ماه آینده میلادی، در مسیر ثبت ششمین هفته متوالی کاهشی قرار گرفت.
ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، تحت تاثیر کاهش ارزش یورو و انتظار افزایش نرخ بهره در آمریکا امروز در نزدیکی بالاترین رقم 8 ماه گذشته قرار گرفت.
اکثر تحلیلگران پیش بینی می کنند که فدرال رزرو در نشست ماه دسامبر خود، برای اولین بار در طی حدود یک دهه گذشته، نرخ بهره را افزایش دهد. سرمایه گذاران معتقدند افزایش نرخ بهره می تواند تقاضا برای طلا را کاهش دهد و ارزش دلار را بالا ببرد.
میزان خرید فیزیکی در چین خوب بوده، اما این خرید نتوانست موجب افزایش قیمت ها شود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.4 درصد کاهش به 1067 دلار و 35 سنت رسید و به رقم 1064 دلار و 95 سنت که پایین ترین رقم از فوریه 2010 بود و هفته گذشته به ثبت رسیده بود نزدیک شد.
قیمت فلز زرد در این هفته حدود یک درصد کاهش داشته است. قیمت طلای آمریکا نیز در مسیر ثبت ششمین کاهش هفتگی متوالی خود قرار دارد.
میزان خریدها در چین در روزهای اخیر به دلیل افت قیمت ها افزایش یافته است. تفاوت قیمت طلا در بازار شانگهای با بازار جهانی 5 تا 6 دلار در هر اونس بود، در حالی که این رقم در ابتدای ماه جاری 3 4 دلار بود.
اما خرید طلای هند در سه ماهه منتهی به ماه دسامبر احتمالا کاهش خواهد یافت و به پایین ترین رقم در 8 سال گذشته خواهد رسید که ناشی از تقاضای پایین برای سرمایه گذاری در بازار طلا و خشکسالی پیاپی در این کشور است که موجب کاهش قدرت خردی طلای کشاورزان شده است.

https://naghdineh.ir/page/11740/
لینک مطلب :
چاپ print version