خط اعتباری روسیه برای سرمایه‌گذاری در ایران فعال شد

سفیر ایران در روسیه:

خط اعتباری روسیه برای سرمایه‌گذاری در ایران فعال شد

نقدینه-سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: خط اعتبار ارزی 40میلیارد دلاری کشور روسیه برای سرمایه‌گذاری در 35 پروژه بزرگ صنعتی و اقتصادی در ایران فعال شده است.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه،  مهدی سنایی بعدازظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ ریزی شهرستان نهاوند اظهار داشت: در چند سال اخیر و به‌خصوص امسال بعد از انجام مذاکرات 1+5 با ایران در حوزه سیاست خارجی کشور روسیه رویکرد جدیدی را در ایران دنبال می‌کند و دیگر مذاکرات و مبادلات و سفر مسئولان کشور ما به‌شکل یک‌طرفه نیست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: خط اعتبار ارزی 40 میلیارد دلاری کشور روسیه برای سرمایه‌گذاری در 35 پروژه بزرگ صنعتی و اقتصادی در ایران فعال شده است.

به گزارش تسنیم، وی گفت: در جریان سفر و گفت‌وگوهای تجاری و سیاسی بین مسئولان عالی‌رتبه دو کشور شکل جدیدی به خود گرفته که علاوه بر تأمین اهداف اصلی جمهوری اسلامی ایران بحث رعایت اصول بنیادین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را نیز پیگیری می‌کند به‌شکلی که در دو ماه اخیر از رئیس‌جمهور گرفته تا وزرا و معاونان نخست‌وزیری روسیه چندین بار به ایران سفر کرده‌اند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو افزود: سفر آقای پوتین که بازتاب بسیار وسیعی در سطح منطقه و جهان داشته است در راستای مبارزه با تروریسم جهانی و تعمیق روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری صنعتی انجام شد و این سفر نشان داد عزم ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم واحد جدی است و تروریسم خوب و بد نداریم.

https://naghdineh.ir/page/11724/
لینک مطلب :
چاپ print version