تا ۱۶ تیر ماه فرصت دارید از بخشودگی جریمه استفاده کنید20 روز طلایی برای خرید بیمه شخص ثالث

اگر بیمه شخص ثالث ندارید،

تا ۱۶ تیر ماه فرصت دارید از بخشودگی جریمه استفاده کنید20 روز طلایی برای خرید بیمه شخص ثالث

نقدینه - بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی، تا 16 تیرماه و به مدت 20 روز، ۱۰۰ درصد جریمه تاخیر در خرید و تمدید بیمه شخص ثالث برای کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه معتبر شخص ثالث مورد بخشودگی قرار گرفت.

 به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در راستای اجرای ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث، موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مجمع عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی، به منظور تشویق دارندگان وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه به خرید بیمه نامه معتبر شخص ثالث، ترویج فرهنگ بیمه، حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه و همچنین به مناسبت آغاز دهه امامت و ولایت، ۱۰۰ درصد جریمه برای کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه معتبر شخص ثالث به مدت ۲۰ روز از ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ تا ۱۶ تیر ماه ۱۴۰۳ مورد بخشودگی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، این بخشودگی در مورد کلیه وسایل نقلیه مشمول، صرفا در صورت خرید بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده با مدت اعتبار یک ساله در اين بازه زماني، اعمال خواهد شد.

مهدی قمصریان مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در اين زمينه گفته است:«نکته مهم این که هم‌اکنون در ماه حرام هستیم و دیه در ماه حرام امسال یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است و حتما به نفع دارنده وسیله نقلیه است که بیمه‌نامه شخص ثالث داشته باشد تا اگر خدایی نکرده دچار حادثه شد خسارت‌ها را بیمه پوشش دهد. بنابر آمار اعلامی حدود ۱۰ میلیون موتور سیکلت و ۲ میلیون سواری فاقد بیمه شخص ثالت داریم که امیدواریم این جریمه نقدی بتواند در کاهش تعداد وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث موثر باشد.»
گفتني است نداشتن بيمه شخص ثالث يكي از جرايم راهنمايي و رانندگي است و علاوه بر اعمال جريمه 150 هزار توماني، يكي از مواردي است كه منجر به توقيف خودرو توسط پليس ميشود.

بيمه ميهن ضمن آرزوي عدم وقوع حوادث رانندگي براي هموطنان، براي دريافت انواع بيمه خودرويي از جمله بيمه شخص ثالث پذيراي شماست

https://naghdineh.ir/page/108600/
لینک مطلب :
چاپ print version