موفقیت‌های اخیر حاصل تلاش جمعی تیم پست بانک ایران و برنامه محوری است

بهزاد شیری مدیر عامل :

موفقیت‌های اخیر حاصل تلاش جمعی تیم پست بانک ایران و برنامه محوری است

نقدینه - بهزاد شیری مدیر عامل بانک در جلسه پایش و پویش اردیبهشت ماه عملکرد مدیریت شعب استان‌ها و مناطق تهران پست بانک ایران که عصر روز شنبه پنج خردادماه سال 1403در سالن اجتماعات ساختمان آموزش برگزار شد، با تقدیر از اداره کل روابط عمومی برای کسب رتبه برتر در بین بانک‌ها، بیمه‎ها و دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و اداره کل برنامه ریزی، کنترل برنامه‌ها و پایش عملکرد واحدهای بانک، برای کسب رتبه برتر و سطح« بسیار خوب» در ارزیابی سازمان ملی بهره‌وری ایران، در بین بانک‌های دولتی، گفت: بانکی که با برنامه و سند راهبردی حرکت می‌کند، همیشه اول است و هر بار عملکرد یک واحد این برتر بودن را اثبات می‌کند و در مجموع تایید عملکرد بانک است که حاصل تلاش جمعی تیم پست بانک ایران است و امیدوارم با تدوام حرکت، این برترین بودن ادامه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، شیری با تسلیت شهادت رئیس‌جمهوری مردمی و شهدای خدمت و تبریک سوم خرداد، سالروز گرامیداشت آزادسازی خرمشهر، شهر خون و قیام به مردم کشور بزرگ ایران خاطرنشان کرد: امیدوارم با تلاش مضاعف بتوانیم همواره راه خدمت را سبز نگه داریم.
 مدیر عامل بانک در ادامه با اشاره به اینکه استان‌های کشور به پنج منطقه تقسیم شده‌اند که هر منطقه معین یک موضوع مشخص در بانک است، تصریح کرد: محوری ترین شاخص عملکردی بانک رشد منابع است که در سال جاری از همان ابتدا رشد این شاخص را شاهد هستیم که ماندگاری آن متفاوت از گذشته قابل رویت است و ترکیب منابع ارزان قیمت بانک به 70 درصد رسیده است.
وی افزود: بخش بین الملل خدمات ارزی کارگروهی را تشکیل داده است که علت ضعف و قوت عملکرد را برای مدیریت شعب استان‌ها بررسی می‌کند و این کارگروه با محوریت امور شعب برای تعهدات نیز باید تشکیل شود که 13 استان را مورد بررسی و کاوش قرار دهد. 
شیری با تاکید بر اینکه بانک باید در بخش‌های مختلف رشد هماهنگ داشته باشد، در غیر اینصورت رشد‌ها پایدار نخواهد بود، گفت: زمانی می توانیم بگوییم نهاد سازی شکل گرفته است که همه اجزا بانک متناسب و هماهنگ جلو بروند. 
بالاترین مقام اجرایی بانک وصول مطالبات را در روزهای پایانی سال بسیار مهم دانست و افزود: باید برای وصول مطالبات از ابتدای سال برنامه‌ریزی داشته باشیم.
مدیرعامل بانک با اشاره به اینکه در حوزه تجهیز منابع، پست بانک ایران عملکردی شبیه صنعت بانکی داشته است، اظهار کرد: در حوزه سپرده‌ها پست بانک ایران با توجه به عملیات خرده بانکداری، جهش بیشتری نسبت به شبکه بانکی کشور داشته است.
شیری با تاکید بر اینکه 75 درصد تامین مالی کشور در سال جاری باید توسط شبکه بانکی محقق شود، گفت: یک درصد از این مقدار سهم پست بانک ایران است و برای آن باید از اقلام زیر خط ترازنامه مانند اوراق گام، ضمانت‌نامه، ال سی داخلی و... که بخشی از آن در بانک انجام شده است و در برنامه بانک راه اندازی اوراق گام نیز پیش بینی شده است.
وی افزود: پست بانک ایران در برخی بخش ها روند حوزه بانکی را رعایت کرده و در برخی بخش‌ها از شبکه بانکی متفاوت عمل کرده است که باید آن بخش‌ها را اصلاح کنیم.
شیری از تمام مدیریت شعب استان‌ها خواست پرداخت تسهیلات تکلیفی و به ویژه قرض‌الحسنه ازدواج و فرزند آوری را به جدیت پیگیری کنند و تصریح کرد: استان‌هایی که در این بخش‌ها از سهیمه ابلاغی عقب‌تر هستند باید با جدیت بیشتری این تسهیلات را پرداخت کنند.
بالاترین مقام اجرایی بانک با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم نگران نباشند و خدمات پیوسته به آنان ارائه می‌شود، گفت: نظام بانکی سرآمد همه دستگاه‌های اجرایی است و مصمم‌تر از گذشته به ارائه خدمات می‌پردازیم.
وی با انتقاد از عدم نقدینگی در دستگاه‌ی خودپرداز از مدیران شعب استان‌ها و مناطق تهران خواست، تامین نقدینگی این دستگا‌ها را جدی بگیرند.  

https://naghdineh.ir/page/108136/
لینک مطلب :
چاپ print version