کارنامه فرابورس در آخرین هفته اردیبهشت ماه

کارنامه فرابورس در آخرین هفته اردیبهشت ماه

نقدینه - بازارهای فرابورس در هفته گذشته شاهد جابه‌جایی بیش از 33 میلیارد برگه انواع دارایی مالی بودند که ارزش این داد و ستدها بالغ‌بر 432 هزار میلیارد تومان بود.

 به گزارش پایگاه خبری نقدینه  و بنابر اعلام مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در هفته گذشته ارزش معاملات خرد بازار سهام و اختیار سهام بیش از 4 هزار و 100 میلیارد تومان بود که 47 درصد این معاملات به پنج گروه اختصاص داشت.

در هفته گذشته 5 گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات، رایانه، محصولات غذایی، محصولات شیمیایی و خودرویی‌ها نزدیک به نیمی از ارزش معاملات خرد بازار سهام را به خود اختصاص دادند.

طی هفته گذشته در بازارهای فرابورس بیش از 33 میلیارد برگه دارایی مالی به ارزشی بالغ‌بر 432 هزار میلیارد تومان در 708 هزار دفعه داد و ستد شد.

نگاهی به ارزش معاملات به تفکیک بازارها در بازارهای سهامی فرابورس نشان می‌دهد طی هفته گذشته در بازار اول فرابورس بیش از یک هزار و 700 میلیارد تومان معاملات به ثبت رسید. همچنین ارزش معاملات بازار دوم فرابورس بالغ‌بر یک هزار و 600 میلیارد تومان بود. معاملات بازار پایه نیز بیش از 4 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

در این مدت ارزش معاملات در بازار نوآفرین حدود 15 میلیارد تومان بود و در بازار توافقی نیز معاملاتی به ارزش 15 میلیارد تومان ثبت شد که رشدی 15 درصدی را ثبت کرد. ارزش داد و ستدها در بازار ابزارهای مشتقه نیز از 30 میلیارد تومان فراتر رفت.

نگاهی به بازار ابزارهای نوین مالی نشان می‌دهد در 5 روز معاملاتی هفته گذشته بیش از 424 هزار میلیارد تومان داد و ستد در این بازار انجام شد.

در این بازار بیش از 12 هزار میلیارد تومان ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بود. همچنین بیش از 133 میلیارد تومان اوراق گواهی تسهیلات مسکن خریدوفروش شد.

در پایان داد و ستدهای هفته گذشته شاخص کل فرابورس با کاهشی 1.5 درصدی در سطح 24 هزار و 819 به کار خود پایان داد.

https://naghdineh.ir/page/107782/
لینک مطلب :
چاپ print version