تقاضا برای ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر با راه‌اندازی تابلوی سبز بورس

وزیر نیرو اعلام کرد:

تقاضا برای ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر با راه‌اندازی تابلوی سبز بورس

نقدینه - علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو گفت: ایجاد تقاضا برای ساخت نیروگاه، مهم‌ترین اقدام در حوزه نیروگاه‌های تجدیدپذیر بود که با راه‌اندازی تابلوی سبز بورس، عملیاتی شد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان، در خصوص توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر گفت: بر اساس پیش‌بینی قانون‌گذار بخشی از مصارف صنایع باید از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر باشد.

وی افزود: دولت نیز در شورای‌عالی انرژی مصوب کرده که ۲۰ درصد مصارف آتی ادارات باید از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر انجام شود.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: تابع این تقاضا، بر اساس مصوبات شورای‌عالی اقتصاد مجوز ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه صادر شده و قرارداد آن‌ها منعقد شده که بخش اندکی از آن به بهره‌برداری رسیده و بخش دیگر نیز در مسیر اجرا و بهره‌برداری است.

گفتنی است؛ با راه‌اندازی تابلوی معاملات برق سبز در بورس انرژی از ابتدای خرداد ۱۴۰۲ تا پایان اسفندماه ۱۴۰۲ در مجموع بیش از ۲۶۸ میلیون کیلووات‌ساعت انرژی تولیدی برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر باارزش حدود ۶۲۸ میلیارد تومان معامله شده است.

همچنین، امسال بر اساس گزارش مدیریت شبکه برق ایران ارزش معاملات برق در بورس انرژی در پایان هفته سوم اردیبهشت از زمان آغاز فعالیت شرکت‌های توزیع برق در این بازار، به ۹۱۰۶ میلیارد ریال رسید.

https://naghdineh.ir/page/107596/
لینک مطلب :
چاپ print version