آخرین پله معاملات در فروردین ماه!

پیش بینی بازار سهام امروز 29 فروردین

آخرین پله معاملات در فروردین ماه!

 نقدینه -  امروز نیز محدودیت نوسان یک درصدی اعمال خواهد شد و به نظر می‌رسد با وجود اخبار احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران روند خروج سرمایه و ریزش بورس تداوم یابد.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 4 هزار و 998 واحد ریزش کرد و به رقم 2 میلیون و 201 هزار و 908 واحد رسید. اما شاخص کل هم‌وزن 2 هزار و 833 واحد پایین آمد و در رقم 723 هزار و 166 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 105 واحد افت کرد و به رقم 24 هزار و 603 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز کاهش 621  واحدی داشت و به سطح 131 هزار و 69 واحد رسید. 

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 30 درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 70 درصد از نمادهای بازار افت کرد.

 

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت (وصنعت)، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران (وتوصا) و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری الماس حکمت ایرانیان (والماس)، شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) و شرکت صنعتی دوده فام (شصدف) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای شکلر (شرکت نیروکلر)، غپاک (شرکت لبنیات پاک) و دپارس (شرکت پارس دارو) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه) و شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت (زکشت) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 86 نماد صف خرید داشتند و 290 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 88 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 169 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 70 درصدی به 782 میلیارد تومان رسید.

 
 
 

پیش بینی بورس چهارشنبه

دیروز شاخص برای سومین بار در چهار روز معاملاتی اخیر ریزش کرد و به مرز 2 میلیون و 200 هزار واحد نزدیک شد. روز سه شنبه شاخص با پیشرانی بزرگان بازار –شستا، فارس و وبملت- ریزش کرد. در سوی دیگر، فملی و فولاد به همراه نماد همراه بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. 

همچنین روز سه‌شنبه باز هم پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 575 میلیارد تومان بود. نمادهای خودرو، وبانک، فولاد، شستا، ملت، وبملت، وتجارت، خساپا، شپنا، نوری و شبندر بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند. 

 

بدین ترتیب در سومین روز محدودیت نوسان قیمت سهام، شاخص‌ها ریزش کردند. امروز نیز محدودیت نوسان یک درصدی اعمال خواهد شد و به نظر می‌رسد با وجود اخبار احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران روند خروج سرمایه و ریزش بورس تداوم یابد.

https://naghdineh.ir/page/106540/
لینک مطلب :
چاپ print version