بانک ایران زمین پیشگام در توسعه عمرانی کشور

بانک ایران زمین پیشگام در توسعه عمرانی کشور

نقدینه - براساس آخرین خبرها پیش بینی می شود 4 ساله دیگراز ازابرپروژه ریلی استان خراسان شمالی بهره بر داری شود ، در این خصوص بانک ایران زمین  با مشارکت در تامین مالی این پروژه به مبلغ هزار میلیارد ریال نقش موثری در رشد و توسعه عمرانی کشور ایفاء کرده است .

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در سال 1400 با توجه به حجم بالای پروژه های نیمه  کاره به دلیل کمبود نقدینگی وکاهش درآمدهای نفتی دولت تصمیم گرفت تا از با نکها کمک بگیرد.

برای همین با گذراندن مصوبه ای اعلام کرد،  بانک‌ها با مصوبه هیات دولت می‌توانند در اجرای طرح‌های عمرانی از محل منابع خود از جمله منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های مازاد در هر یک از طرح(پروژه)‌های بزرگ زیربنایی و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نظیر طرح‌های آزادراهی و بزرگراهی و راه‌های اصلی، صنعتی و تولیدی در قالب تأمین مالی و تملک و  ایجاد شرکت و صندوق طرح(پروژه) مشارکت کنند

بانک ایران زمین بر اساس این مصوبه با مشارکت در طرح‌ها ی عمرانی و زیر بنایی  در رشد اقتصادی،اشتغال ، توسعه عمرانی ، نقش موثری در رشد و توسعه اقتصادی ایفاء کرد.

«این بانک به عنوان سرمایه گذار قابل اطمینان حضوری غیرقابل انکار در پروژه ریلی کشور  داشته و گام های موثری در این زمینه برداشت .

همینطور که پورسعید مدیر عامل بانک ایران به درستی به آن اشاره د اشته است ،  بیش از دو دهه بود که هموطنان استان خراسان جنوبی انتظار راه اندازی و بهره برداری از راه آهن این استان را می کشیدند  وحال  امروز با ایجاد زیرساخت ها و تأمین منابع کلان این پروژه از سوی بخش های مختلف دولتی و خصوصی و سیستم بانکی کشور، این آرزو به واقعیت تبدیل شده است.

راه آهن از مهمترین طرح‌های زیرساختی خراسان جنوبی است که ارزش ملی و فراملی دارد که در توسعه ارتباطات و تجارت بین الملل بسیارموثر خواهد بود.

بانک ایران زمین،  با مشارکت در ساخت خط راه آهن استان خراسان جنوبی افتخار برجسته ای  در کار نامه به یادگار گذاشت این بانک همیشه در حوزه اجرای مسئولیت اجتماعی در سازمانی پیشگام بوده است.

البته در این پروژه برخی دیگر از بانکها حمایت خود را اعلام کرده اند، آنچه مسلم است بانک ایران زمین در این پروژه فراملی پیش قدم بوده است.

از دیگرپروژ های بانک ایران زمین می توان به تفاهم نامه ای  که با شهرداری تهران  برای  ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در مناطق ۱۸ و ۱۹ امضا شده اشاره کرد که هم اکنون در دستور کاراین بانک قرار دارد.

همچنین بانک ایران زمین برای توسعه عمرانی کشور، در قالب مشارکت مدنی تحت عنوان “طرح عمران به دادن تسهیلات به متقاصیان اقدام  کرده است  . این بانک  به کلیه اشخاص حقوقی با فعالیت مهندسی و پیمانکاری برای تهیه و تامین تجهیزات مورد نیاز ،حداکثر 20 میلیارد ریال متناسب با قابلیت فنی ،تخصصی، ظرفیت مالی و کشش اعتباری وام با باز پرداخت  48 ماهه به متقاضیان می دهد .

لازم به ذکر است ، بانک ها علاوه بر اینکه با مشارکت در طرح های می توانند درتوسعه و آبادانی کشور نقش اساسی داشته باشند؛ قادرند بسیاری از برنامه های و سیاست های از پیش برنامه ریزی شده دولت را به پیش ببرند، حال مشارکت بانک ایران زمین در پروژه های عمرانی کشور قابل تقدیرو تحسین است ، امید است شاهد اجرای دیگر پروژه های عمرانی از این بانک باشیم .

https://naghdineh.ir/page/104503/
لینک مطلب :
چاپ print version