15500 خسارت پرداخت شده ناشی از حوادث طبیعی در کشور

15500 خسارت پرداخت شده ناشی از حوادث طبیعی در کشور

نقدینه - صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان از پرداخت 15500خسارت به واحدهای مسکونی آسیب دیده در کشور به مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال طی دوسال اخیر، خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان، روز شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۲ جمع کل پرداختی‌های حوادث ناشی از سیل، زلزله، طوفان، سنگینی برف، ریزش کوه، دریا لرزه (سونامی)، صاعقه، رانش زمین که تاکنون ازسوی استانداری‌های ۱۹ استان کشور در سامانه صندوق به ثبت رسیده‌اند را اعلام کرد.
در جزییات این حوادث بیشترین تعداد و میزان خسارات مربوط به سیل و پس از آن زلزله گزارش شده است. طبق قانون تشکیل صندوق، خسارات به صورت مستقیم به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده واریز می‌شود. حق بیمه مشترکان صندوق در سال ۱۴۰۲ سالانه ۱۰۰ هزارتومان است که ۲۴ هزارتومان آن به صورت ماهانه ۲ هزارتومان ازسوی شرکت توانیر، روی قبوض برق ساختمان‌های دارای انشعاب قانونی برق، دریافت شده و مابقی آن را دولت پرداخت می‌کند.
طبق پیشنهاد صندوق و در صورت تصویب مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۳، سقف پرداخت خسارات در سال آینده با افزایش ۳۰۰ درصدی مواجه خواهد بود.
صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان انتهای در سال ۱۳۹۹ با هدف کاهش بار مالی خسارات ناشی از حوادث طبیعی بر روی ساختمان‌های مسکونی تشکیل شد و تاکنون در مجموع بخشی از خسارات ۴۳ حادثه طبیعی در کل کشور را پوشش داده است.

https://naghdineh.ir/page/101591/
لینک مطلب :
چاپ print version