معرفی ۱۵ شرکت دانش بنیان خراسان جنوبی به بانک

رییس شعبه بیرجند بانک توسعه صادرات ایران:

معرفی ۱۵ شرکت دانش بنیان خراسان جنوبی به بانک

نقدینه - بر اساس سیاست های دولت برای حمایت از شرکت های دانش بنیان این بانک، اقدام به بازاریابی برای جذب حداکثری این گروه از شرکت ها در خراسان جنوبی کرده و تاکنون ۱۵ شرکت دانش بنیان به بانک معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه  ، حسن رستگار مقدم با اشاره به تعامل نزدیک پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی و بانک توسعه صادرات ایران برای شناسایی شرکت های دانش بنیان صادرات محور، افزود: در پی نشست سه جانبه برای معرفی تسهیلات و خدمات جدید بانک توسعه صادرات ایران در محل پارک علم و فناوری خراسان شمالی، فرآیند تامین مالی شرکت های دانش بنیان برای مدیران و کارشناسان پارک علم و فناوری تشریح شد.

به گفته رییس شعبه بیرجند بانک توسعه صادرات ایران در ادامه پیگیری های این شعبه، پارک علم و فناوری ۱۵ شرکت فعال دانش بنیان استان را به بانک معرفی کرد. وی اظهار داشت: شرکت های معرفی شده در حوزه های بیوانفورماتیک و پزشکی مولکولی، تولید کودهای شیمیایی، تولید نانومواد پیشرفته، دستگاه های هوشمندساز، نرم افزار، آهن اسفنجی و ... فعالیت می کنند.

رستگار مقدم به اهمیت موضوع اعتبارسنجی شرکت های دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: با توجه به نوپا بودن شرکت های دانش بنیان لازم است در خصوص تدوین ساز و کار مشخص برای اعتبار سنجی این شرکت ها اقدام شود.

وی بیان داشت: برخی از شرکت های دانش بنیان شناسایی شده در استان خراسان جنوبی سالانه ظرفیت ارزآوری بالغ بر ۲۰ میلیون دلار دارند. رییس شعبه بیرجند بانک توسعه صادرات ایران با ذکر اینکه استان خراسان جنوبی جزو مناطق محروم بوده و مشمول اعمال نرخ ترجیحی در حوزه اعطای تسهیلات است، گفت: بانک توسعه صادرات ایران برای حمایت از شرکت های دانش بنیانی که تولید صادراتی ندارند اما در زنجیره صادراتی قرار دارند نیز تمهیداتی اندیشیده و تلاش می کند تا در مسیر حفظ توان تولید بنگاه های تولیدی، ایجاد اشتغال و جهش تولید نیز تسهیلات و خدمات خود را با نرخ ترجیحی ارائه کند.

http://naghdineh.com/page/59755/
لینک مطلب :
چاپ print version