وظایف نظام بانکی در سال جهش تولید

وظایف نظام بانکی در سال جهش تولید

نقدینه - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به تشریح وظایف شبکه بانکی برای تحقق شعار سال پرداخت و گفت: بانک‌ها با بنگاه‌هایی که به سرمایه در گردش نیاز دارند همکاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، سیدناصر موسوی لارگانی  با اشاره به شرایط فعلی کشور در حالی که شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل را با مشکل مواجه کرده است، گفت: وظیفه بانک ها برای محقق شدن جهش تولید نسبت به سال های قبل به طور حتم بیشتر است، از اینرو برنامه مداری و آینده نگری در تصمیمات لازم است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های گذشته علیرغم تحریم ها و فشارهای بسیاری که بر علیه کشور ما اعمال شده بود، یکسری امکاناتی را داشتیم که می توانست تاثیر تحریم ها و فشارهای مختلف را کاهش دهد، افزود: ویروس کرونا نه تنها در کشور ما بلکه در اکثر کشورها باعث رکود اقتصادی برای بسیاری از مشاغل شده، از اینرو باید بدانیم فقط ما درگیر آن نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه بانک ها وظایف عدیده ای برای تحقق شعار سال دارند، تصریح کرد: اکنون بانک ها در وهله اول باید با مشتریان خود که چرخ بانک توسط این افراد در حرکت بوده و می چرخیده راه آمده و شرایط را برای ادامه حضور و فعالیت آنها فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بانک ها از قبل سپرده گذاران، سرمایه های صنعتگران، تولیدکنندگان و صادرکنندگان به تولید پول دست زده اند، گفت: با توجه به این مشکلات رخ داده بانک ها باید با این اقشار بیشتر کنار آمده و بیش از پیش مراعات آنها را بکنند.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه در شرایط پساکرونا و حتی در وضعیت کنونی باید بانک ها با بنگاه هایی که به سرمایه در گردش نیاز دارند همکاری کنند، افزود: اگر سرمایه در گردش در اختیار بنگاه های تولیدی قرار بگیرد می توانند با رونقی که در تولید خود ایجاد می کنند به اشتغال و جهش تولید کمک کرده و رونق اقتصادی را ممکن کنند.

وی ادامه داد: بانک ها نقش بسیار موثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارند، از اینرو انتظار داریم مواردی همچون سود مرکب نیز با توجه بانک مرکزی از میان برداشته شود تا موانع رشد اقتصادی دیگر وجود نداشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایبنا یادآور شد: بانک ها ظرف سه سال باید بنگاه داری را رها کرده و شرکت های اقماری را به فروش برسانند تا تحت عنوان بانکداری فعالیت کنند که خود این مهم می تواند جرقه جهش تولید باشد.

http://naghdineh.com/page/52245/
لینک مطلب :
چاپ print version