سرعت رشد شاخص بورس کم شد

سرعت رشد شاخص بورس کم شد

نقدینه- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۷۳۲واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۱۰هزار و ۶۹۴واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، براساس معاملات امروز بیش از ۶میلیارد و ۳۸۵میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۷هزار و ۱۱۹میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۷۷۲واحد افزایش به ۱۲۶هزار و ۷۸۷واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۱۵واحد رشد به ۸۴هزار و ۶۰۸واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۹۳۱واحد افزایش به رقم ۴۸۵هزار و ۳۶۲واحد رسید، شاخص بازار اول ۴۹۵واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۶۵۴واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر) با ۴۰۰واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۲۴۰واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۶۷واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۱۴۰واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۰۸واحد و سایپا (خساپا) با ۹۶بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۸۴واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۶۱واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۱۲واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۶۲واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۴۲واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، س. صنایع شیمیایی ایران، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۱۴۸هزار برگه سهم به ارزش بیش از چهار هزار و ۳۶۹میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز ۲۴واحد رشد داشت و بر روی کانال پنج هزار ۲۹۷واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۲میلیارد و ۳۳۰هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۸هزار و ۹۵۴میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز در بین تمامی نمادها، نماد پتروشیمی مارون (مارون)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، فرابورس ایران (فرابورس)، نفت پاسارگاد (شپاس)، بیمه کوثر (کوثر) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

همچنین سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید بق عسلویه مپنا (بمپنا) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند

http://naghdineh.com/page/50349/
لینک مطلب :
چاپ print version