۱۷ هزار میلیارد تومان اموال بانک‌ها آماده واگذاری

وزیر اقتصاد خبر داد؛

۱۷ هزار میلیارد تومان اموال بانک‌ها آماده واگذاری

نقدینه- وزیر اقتصاد گفت: ۱۷هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها در این سامانه آماده فروش و واگذاری است.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، فرهاد دژپسند در این مراسم رونمایی از سامانه اموال مازاد بانک‌ها که با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد، گفت: این اقدام، گامی برای آزادسازی منابع بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به بخش تولید و ایجاد اشتغال بیشتر در اقتصاد است.

وی با بیان اینکه اموال مازاد بانک‌ها بیش از این ارقام است، اضافه کرد: در این مرحله ۱۷هزار میلیارد تومان از این اموال در این سامانه برای واگذاری اطلاع رسانی شده که امکان حراج این اموال با همکاری بورس نیز وجود دارد.

دژپسند گفت: بخشی از این اموال شامل هزار و ۲۴۶واحد کارخانه‌ای و بیش از ۲۷۷دامداری است که سرمایه گذاران براساس تخصص و تجربه خود می‌توانند آنها را خریداری کنند و یا مدیریت این واحدها به سرمایه گذاران واگذار شود.

وی با بیان اینکه منابع وصولی این طرح به بانک‌ها بر می‌گردد و دولت از آن منتفع نمی‌شود، افزود: از ۱۸بانکی که در این طرح قرار دارد، ۴بانک ملی، ملت، کشاورزی و صادرات ۵۰درصد مسئولیت واگذاری را برعهده دارند و بیشترین اموال مازاد با ۱۴درصد مربوط به بانک ملی است.

وزیر اقتصاد همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره عرضه سهام ۶پالایشگاه در بورس اوراق بهادار گفت: مقدمات این کار انجام شده و منتظر دریافت استعلام از دستگاه‌های مربوطه هستیم و این کار بزودی انجام می‌شود. وی درباره مطالبات معوقه بانک‌ها نیز اضافه کرد: طبق اعلام بانک مرکزی، این عدد حدود ۱۷۰هزار میلیارد تومان است.

http://naghdineh.com/page/48988/
لینک مطلب :
چاپ print version