پذیره‌نویسی 100.000 میلیارد ریال اوراق منفعت در فرابورس

با هدف تامین مالی دولت صورت می‌گیرد:

پذیره‌نویسی 100.000 میلیارد ریال اوراق منفعت در فرابورس

نقدینه- بر اساس اطلاعیه منتشرشده در سایت فرابورس ایران قرار است که پذیره‌نویسی 100 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت دولت به منظور تامین مالی دولت در روز دوشنبه 29 مهر 1398 از درگاه فرابورس ایران انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، شرکت واسط مالی خرداد (با مسئولیت محدود) در نظر دارد تعداد 100 میلیون ورقه منفعت با نماد «افاد4» را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با نرخ 17.9 درصد علی‌الحساب سالانه پذیره‌نویسی کند.
مدت این اوراق 3 ساله بوده و بر اساس زمان‌بندی اعلام شده در مهر سال 1401 سررسید خواهد شد. همچنین طبق مندرجات اطلاعیه، موعد پرداخت سود این اوراق 6 ماه یک بار خواهد بود.
اوراق «افاد4» فاقد بازارگردان بوده و متعهد تسویه اصل و فرع اوراق، خزانه‌داری کل کشور عنوان شده و مبنای انتشار این اوراق نیز درآمدهای مالیاتی آتی دولت است.
لازم به ذکر است که حسن روحانی رئیس‌جمهوری در هفته جاری عنوان کرده‌ است که بودجه سال ۹۹ باید از درآمد نفتی جدا شود و با کاهش وابستگی به نفت، به اوراق، عوارض و مالیات تکیه کند.
«افاد4» هفدهمین نمادی است که در فهرست اوراق تامین مالی پذیرش شده واجد شرایط خاص قرار گرفته‌است. این اوراق از روز 24 مهرماه 98 در بازار ابزارهای مالی فرابورس ایران پذیرش شد و در آستانه پذیره‌نویسی قرار گرفت.
http://naghdineh.com/page/47868/
لینک مطلب :
چاپ print version