جلسه کنسرسیوم بیمه های آتش سوزی به میزبانی بیمه رازی برگزار شد

جلسه کنسرسیوم بیمه های آتش سوزی به میزبانی بیمه رازی برگزار شد

نقدینه- معاونین فنی پانزده شرکت بیمه به میزبانی شرکت بیمه رازی گرد هم آمدند تا برای دستیابی به کنسرسیومی مشترک به توافق برسند.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، پس از کنسرسیوم موفق انرژی، اینک کنسرسیوم بیمه های آتش سوزی گام بعدی شرکتهایی است که قصد دارند در شرایط تحریم ظرفیت و توان اتکایی خود را افزایش دهند . در ابتدای این نشست قره خانی دبیرکارگروه اتکایی سندیکای بیمه گران ایران، در سخنانی تجمیع ظرفیت شرکتهای بیمه در نگهداری ریسک را ضرروی ترین هدف تشکیل کنسرسیوم در شرایط فعلی دانست.

وی همچنین جلوگیری از نرخ شکنی های بازار بیمه را دلیل دیگر تشکیل کنسرسیوم برشمرد و عنوان نمود حادثه سیل اخیر و زیان حاصل از آن ثابت کرد چطور نرخ های غیر فنی که حاصل نرخ شکنی های غیر اصولی برخی شرکتها است می تواند به خود ایشان و در نهایت به صنعت بیمه لطمه وارد کند.

در ادامه نشست جهانگیری معاون اتکایی بیمه مرکزی نیز که به دعوت شرکتهای بیمه به عنوان ناظر حضور داشت از تشکیل این کنسرسیوم حمایت کرد و شرکتهای بیمه را به همدلی و وحدت توصیه کرد و عنوان کرد این کنسرسیوم می تواند تجمیع ظرفیت نگهداری شرکتها را به حداقل بیست هزار میلیارد ریال برساند که عدد بسیار بزرگی است و می تواند نیازهای اتکایی شرکتهای حاضر در کنسرسیوم را تامین کند.

در پایان جلسه نمایندگانی از شرکتهای بیمه به عنوان کمیته اجرایی مسئول تهیه پیش نویس نظام نامه کنسرسیوم شدند.


http://naghdineh.com/page/46849/
لینک مطلب :
چاپ print version